Haller: Nie mogę się doczekać

Sébastien Haller nie może się już doczekać rozpoczęcia europejskiej przygody w barwach Ajaksu Amsterdam.

W zeszłym sezonie na skutek błędu Haller nie zagrał w Lidze Europy, ale to nie ma już dla niego znaczenia. Napastnik z wyczekiwaniem spogląda na grę w Lidze Mistrzów.

„Nigdy nie grałem w Lidze Mistrzów. Nie mogę się doczekać wyjścia na boisko i usłyszenia hymnu. Teraz skupiam się już tylko na tym, co przed nami i jest tym Liga Mistrzów.”

„Nie chcę się do nikogo porównywać. Po prostu cieszę się, że będę mógł tego doświadczyć. Skupiamy się na naszej grze i najlepszym przygotowaniu. To najważniejsze.” – dodał 26-latek zapytany o specjalną motywację na skutek braku gry w europejskich rozgrywkach w ubiegłym sezonie.

Haller nie zamierza się też przejmować tym, jeśli Ajax straci w tym okienku kilku graczy. Napastnik wierzy, że w takim wypadku dziury zostaną załatane.

„Nie obawiam się tego. To po prostu część futbolu. Czasem piłkarze odchodzą, a w ich miejsce przychodzą inni. Trzeba grać z tymi, których akurat się ma.”

„Nie proszę nikogo o żadne wzmocnienia. Po prostu cieszę się, że tutaj jestem i mam szansę grać z dobrymi graczami wokół mnie. Jeśli do klubu trafi ktoś taki jak Berghuis, będę zadowolony. To gracz, który może mieć duży wpływ na grę swoimi dośrodkowaniami i strzałami. Zawsze dobrze jest mieć tak dobrych piłkarzy w Ajaksie.”

Share:

Dodaj komentarz