Haller: Marzeniem jest strzelić i wygrać w niedzielę

Sebastian Haller ma już za sobą pierwszy wywiad jako nowy piłkarz Ajaksu Amsterdam. Ajax potwierdził transfer 26-latka na swoich kanałach.

Transfer 26-latka z Premier League do Eredivisie może być małym zaskoczeniem, ale Francuz bardzo docenia ruch, którego dokonał.

„Ajax to klub, w którym można się pokazać, można grać w Lidze Mistrzów i każdego roku walczyć o mistrzostwo kraju. To klub mający mentalność zwycięzcy, co pasuje również do napastnika. W jakimś małym stopniu powrót do Holandii to powrót do domu.”

„Prawdę mówiąc temat był już od kilku miesięcy i wiedziałem, że coś się dzieje. Byłem w kontakcie z trenerem, bo dobrze znamy się z czasów Utrechtu. Rozmawialiśmy ze sobą, a kiedy dowiedziałem się, że ten transfer będzie możliwy, naprawdę się ucieszyłem.”

Haller nie ukrywa, że rolę w jego transferze odegrał Erik ten Hag, którego bardzo sobie ceni po okresie pracy w Utrechcie.

„Zawsze podobało mi się to, w jaki sposób przygotowujemy się do spotkań, w jaki sposób ze mną rozmawia i tym samym dodaje mi pewności siebie. Często dawał mi wiele cennych rad i to rzeczy, których się nie zapomina.”

W Amsterdamie Francuz będzie miał szansę na to, aby powalczyć o trofea, których póki co w jego gablocie brakuje. 26-latek skupia się tylko na tym.

„Marzę o tym, aby pomóc dostarczyć w to miejsce jeszcze więcej trofeów. Mam nadzieję być już w niedzielę. Jeśli będzie to możliwe, myślę tylko o tym, aby wygrać to spotkanie i strzelić bramkę. To moje marzenie i byłby to doskonały początek mojej nowej przygody tutaj w Ajaksie.” – dodał Haller.

 

Share:

2 Responses to the post:

  • Dodaj komentarz