Ryan Gravenberch nie krył swojego zadowolenia po przedłużeniu kontraktu z Ajaksem do połowy 2023 roku. Rozmowy na ten temat trwały dość długo, ale w końcu obie strony doszły do porozumienia.

„Przed momentem Marc Overmars powiedział z uśmiechem, że zajęło nam to jakieś dziesięć miesięcy, ale teraz w końcu wszyscy cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu. Niczego innego nie pragnąłem, moje plany nieustannie związane były z Ajaksem. Teraz najważniejszym celem jest wywalczenie miejsca w składzie. Chcę świętować mistrzostwo, trzymać tarczę na Museumplein i pokazać wszystkim, kto jest mistrzem” – powiedział pomocnik w rozmowie z Ajax TV.

W ostatnich tygodniach pojawiały się w mediach informacje, że negocjacje w sprawie kontraktu nie idą w dobrym kierunku, a sam gracz jest łączony z wieloma innymi klubami.

„Byłem tym zaskoczony. Czytałem te doniesienia i nie rozumiałem, co oni robią. Jestem w Ajaksie od 2010 roku, zaczynałem jako dziecko. Miałbym teraz tak po prostu odejść? Nie, nie.”

Gravenberch pozostaje zatem lojalny wobec klubu i zamierza odegrać ważną rolę w zespole w następnym sezonie.

„Muszę pokazać, że jestem jednym z najlepszych zawodników w selekcji. Oczywiście to trener ustala skład, ale jeżeli pokażę, że jestem wśród najlepszych, wtedy po prostu będę w składzie. Muszę udowodnić swoją wartość. Zmieniam swoje podejście, chcę być sobą, w ubiegłym roku zbyt często słuchałem rad innych ludzi” – zakończył 18-latek.

Share:

Dodaj komentarz