Gravenberch: Klaassen wiele dla nas znaczy

Ryan Gravenberch ma za sobą szalony tydzień, który zakończył się jednak bardzo pozytywnie.

W środku tygodnia Gravenberch miał nie zagrać w Lidze Mistrzów z powodu Covid-19, ale ostatecznie rozegrał całe spotkanie w Danii.

„To był gorączkowy okres. Najpierw miałem nie grać, potem wynik pozytywny, potem znowu zakaz gry, a ostatecznie zostaliśmy dopuszczeni. Moje odczucia? Pomyślałem „huh, znowu?”. Nie miałem kompletnie żadnych objawów, co pokazuje po raz kolejny, że ten koronawirus jest dziwny. Byliśmy jednak spokojni, a wszystko zakończyło się dobrze.” – powiedział Gravenberch.

W niedzielę środkowy pomocnik rozegrał kolejne pełne spotkanie, tym razem w meczu z Utrechtem. W linii pomocy towarzyszył mu przez 90 minut Davy Klaassen, z czego młody pomocnik jest bardzo zadowolony.

„Cieszę się grą z nim. On ma wiele doświadczenie i można powiedzieć, że uczy mnie jak się ustawiać i jak nakładać pressing. Potrzebuję tego i myślę, że jest bardzo ważny dla drużyny.”

„Ja gram swoje, a trener odwdzięcza się wystawiając mnie do gry. Jestem zadowolony. Jeśli dajesz siebie wszystko trener odwdzięcza się zaufaniem.”

„W poprzednim sezonie wiele razy głupio traciłem piłkę. Teraz jest znacznie lepiej, ale oczywiście dalej stać mnie na więcej. Stary Ryan częściej przeprowadzał akcje, a teraz gram bardziej dojrzale i spokojniej.”

Share:

Dodaj komentarz