Gorter: Chcę się rozwijać

Jay Gorter pojawił się wczoraj po raz pierwszy na treningu Ajaksu, który rozpoczął w okrojonym składzie przygotowania do nowego sezonu.

Młody golkiper trafił do Ajaksu przed kilkoma tygodniami z Go Ahead Eagles. Mimo, że w pierwszym sezonie Gorter nie ma raczej szans na grę w pierwszym składzie i tak z dużym optymizmem podchodzi do swojej nowej przygody.

„Mam zamiar po prostu dawać z siebie wszystko. Chcę się rozwijać ze swojej własnej perspektywy, ale mam zamiar również cieszyć się czasem z piłkarzami, którzy są już tutaj od kilku lat. Interesuje mnie, jak radzą sobie z wieloma sprawami w tym piłkarskim świecie.”

„Byłem dzisiaj spięty. Pojawiłem się dzisiaj po raz pierwszy na boisku, z którym wiele się wiąże. To zawsze wpływa na człowieka. Czasami czuję się jak małe dziecko na placu zabaw, które wraca na ten plac, który kocha najbardziej.”

Gorter nie był jedynym „nowicjuszem” na boiskach De Toekomst, bo swój pierwszy dzień spędzał tam również Remko Pasveer.

„Nie wiedzieliśmy kompletnie gdzie iść i co robić, więc chodziliśmy wspólnie tu i tam. Dzięki temu mieliśmy okazję nieco lepiej się poznać. To świetny face i myślę, że mogę wiele się od niego nauczyć.”

Share:

Dodaj komentarz