Fortuna vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z Fortuną.

Fortuna Sittard  0:5 Ajax Amsterdam 

OCENY:

Remko Pasveer 6/10

Nie miał wiele pracy i obronił to, co obronić musiał. Nota wyjściowa.

Noussair Mazraoui 8/10

Kolejny mecz Marokańczyka, w którym zasługuje na najwyższe laury. Doskonały gol, duża aktywność w ofensywie i rzetelna praca z tyłu. Nie możemy się do niczego przyczepić. Szkoda tylko, że coraz więcej wskazuje na to, iż to jego ostatni sezon i odejściu będzie towarzyszył mały niesmak (oby nie!)

Perr Schuurs 7/10

Jeśli Schuurs ma dobry dzień można mu zaufać w tego typu meczach, a być może również w tych poważniejszych. Potrafi dobrze zagrać do przodu, dobrze się ustawia, chociaż nie jest tak pewną postacią jak Timber.

Lisandro Martinez 7.5/10

Dobre spotkanie Argentyńczyka. Nie dawał graczom Fortuny wiele swobody i szybko wybijał im piłkę z głowy. Zdecydowanie występ na plus. Lisandro utrzymuje wysoką dyspozycję.

Daley Blind 7/10

Można się Blinda czepiać, ale wczoraj było nieźle. Być może mamy już zaniżone oczekiwania, co do jego osoby, ale poza asystą dołożył trocę sprintów, była walka, były wejścia wślizgami i walka o piłkę. W porównaniu do ostatnich spotkań duży plus.

Edson Alvarez 7.5/10

Imponująco grał Meksykanin w środku pola. Przerywał wiele ataków Fortuny i kiedy trzeba było interweniować, był na miejscu. W ofensywie o dziwo również wyglądał fajnie, brał udział w akcjach i popisał się kilkoma niezłymi zagraniami na więcej niż kilka metrów.

Ryan Gravenberch 7.5/10

Utrzymuje wysoki poziom w swojej grze. Nie zwalnia tempa akcji, wchodzi w drybling i ciągnie grę do przodu. Powtarzamy się, ale takiej gry właśnie się od niego oczekuje.

Steven Berghuis 8/10

Berghuis coraz lepiej odnajduje się w Amsterdamie i widać to w jego grze. Robi doskonałe statystyki, ale poza tym po prostu gra dobrą piłkę. Widać, że szuka gry kombinacyjnej, dobrze się czuje na boisku i ma ochotę do gry również w defensywie.

Antony 7/10

Może to zbyt agresywna ocena, ale Antony postawił sobie poprzeczkę już bardzo wysoko. Standardowo robił ogromne zamieszanie w szeregach rywali, mijał ich momentami jak chciał, ale brakowało konkretów. Koncertowo zepsuł jedną sytuacją bramkową po swojej świetnej akcji, a dodatkowo nie wykorzystał dobrego podania Tadicia na początku.

Sebastien Haller 6/10

Może usłyszymy, że jesteśmy jak chorągiewki, ale cóż, dla nas to rzetelna ocena bez doszukiwania się sympatii czy jej braku. Hallerowi wyszedł w Lizbonie mecz życia, w którym dostawał piłki marzenie. Zarówno ostatnio, jak i przede wszystkim wczoraj wrócił do raczej przeciętnej gry. Mało widoczny, nie brał udziału w akcjach i nie pomagał drużynie tak bardzo, jak robił to chociażby w Lizbonie czy nawet Zwolle. Na mały plus asysta przy bramce Nousa, ale wielkim geniuszem piłkarskim nie musiał przy tym błysnąć.

Dusan Tadić 8.5/10

Serb może grać słabiej, może mieć gorsze momenty, ale ostatecznie zagra mecz, który wygra prawie w pojedynkę. Dobre zawody Tadicia okraszone golem i kolejnymi dwoma asystami.


REZERWOWI

Mohammed Kudus 6.5/10

Nie popadajmy w ekstazę dotyczącą jego gry. Wspaniale jest widzieć tego chłopaka na boisku, super, że udało mu się zdobyć bramkę, co poprawi jego pewność siebie, ale przez 45 minut wyglądał co najwyżej przyzwoicie. Nikt chyba nie oczekiwał od niego więcej po tak długim okresie bez gry, ale nie ma co zawyżać oceny tylko z powodu łatwego gola. Czekamy na jego powrót do pełnej formy, bo wtedy będzie robił show.

Mohamed Daramy 7/10

Niesamowite zamieszanie robi ten chłopak z piłką przy nodze. Jest szybkość, jest po prostu power. Kilka naprawdę bardzo dobrych akcji, udział przy trafieniu Kudusa. Czekamy na jeszcze więcej w jego wykonaniu i liczymy, że będzie dostawał regularne szanse, bo trzymanie go na ławce to grzech.

Nico Tagliafico 7/10

Dobra zmiana okraszona naprawdę wspaniałym trafieniem po akcji kombinacyjnej. Tagliafico pokazuje, że może być dla Ajaksu wartością dodaną mimo tego, że motywacji już pewnie gdzieś brakuje.

Kenneth Taylor -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Danilo -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Share:

Dodaj komentarz