Archives

Co za mecz, co za drużyna! Ajax Amsterdam rozbił u siebie Borussię Dortmund 4:0 w trzeciej kolejce fazy grupowej Champions League! Bramki zdobyli Blind, Antony, Haller oraz Reus z trafieniem samobójczym. Pierwsze minuty gry należały do przyjezdnych, którzy wyglądali zaskakująco spokojnie, utrzymywali się przy piłce i bez trudu radzili sobie z pressingiem Ajaksu. Drużyna Ten…

Ajax Amsterdam pokonał Besiktas 2:0 w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Champions League. Gospodarze zmarnowali mnóstwo świetnych okazji strzeleckich, ale wygrali pewnie i zasłużenie, zgarniając kolejny komplet punktów w grupie. Podopieczni Erika ten Haga od samego początku narzucili imponujące tempo. Po kilku sekundach do okazji strzeleckiej doszedł Gravenberch. Jego uderzenie zza pola karnego wyłapał bramkarz….

Ajax dał koncert skuteczności na portugalskiej ziemi i rozbił drużynę Sportingu w pierwszej kolejce elitarnej Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został Sebastien Haller, który w swoim debiucie w rozgrywkach zdobył aż cztery gole.

To już kryzys. Ajax kolejny raz rozegrał tragiczne spotkanie i pożegnał się z Ligą Mistrzów. Początek spotkania był w wykonaniu piłkarzy Ajaksu naprawdę dobry. Joden chcieli grać, byli ambitni i nie pozwalali rywalom wymienić nawet kilku podań. W pierwszym fragmencie trudno było jednak stworzyć jakieś zagrożenie pod bramką Włochów. W 15 minucie w polu karnym…

Ajax po słabym meczu przegrał z Liverpoolem w meczu 5 kolejki Ligi Mistrzów.