Archives

Bardzo dobre spotkanie zakończone zdobyciem pucharu! Ajax wygrywa KNVB Beker. Pierwszy strzał na bramkę Ajaksu ekipa Vitesse oddała po kontrze w 6 minucie, ale Stekelenburg pewnie złapał piłkę. Pierwsza faza spotkania to bardzo agresywna walka obu ekip głównie w środku pola, na którą pozwalał Bjorn Kuipers. W 10 minucie znowu groźne było Vitesse, a Broja…

Mimo fatalnych warunków do gry Ajax pewnie pokonał Heerenveen i zameldował się w finale KNVB Beker. Początek półfinałowego spotkania nie należał do porywających. Ajax starał się w pierwszych 5 minutach dłużej utrzymywać przy piłce i prowadzić grę, ale nie potrafił zbliżyć się pod bramkę gospodarzy. Co warte podkreślenia tan murawy na Abe Lenstra podobnie jak…

Ajax rozegrał bardzo dobrą pierwszą połowę, a w drugiej dowiózł awans do 1/2 KNVB Beker.

Ajax w eksperymentalnym składzie wygrał na wyjeździe z AZ 1:0 i awansował do ćwierćfinału KNVB Beker.

W meczu 2 rundy KNVB Beker ekipa Ajaksu po szalonym i pełnym błędów meczu pokonała FC Utrecht.