Archives

Ajax pokonał SC Heerenveen 2:0 w ramach 9. kolejki holenderskiej Eredivisie. Na listę strzelców wpisali się Sebastien Haller i David Neres, a przy obu trafieniach asystował Dusan Tadić. W pierwszych sekundach spotkania odważnie do ofensywy ruszyli gospodarze, jednak równie szybko sytuację opanował Ajax. Obraz gry ustabilizował się błyskawicznie i przyjezdni dość spokojnie utrzymywali się przy…

Ajax marnował w poprzednich kolejkach sytuacje wręcz seryjnie, ale mimo tego wygrywał mecze. Niestety seria dobiegła końca i fatalne zachowania pod bramką rywali kosztują Ajax trzy punkty i prawdopodobnie pozycję lidera Eredivisie po 8 kolejkach.  Pierwszy strzał na bramkę oddali już w 2 minucie piłkarze Utrechtu, ale piłka ledwo doleciała do bramki Pasveera. Ajax już…

To nie był łatwy dla Ajaksu wieczór. Goście z Groningen od pierwszej minuty grali na czas, bardzo utrudniali grę, ale mimo tego Amsterdamczycy poradzili sobie bardzo dobrze i wygrali kolejne spotkanie. Ajax wykorzystał potknięcie PSV z Willem II.