Scorers
Labyad
Jensen

Ajax nieco rozczarował i zremisował z bardzo, bardzo głębokimi rezerwami Bayernu.

Już w pierwszej minucie bardzo ciekawą piłkę w pole karne dał Taylor, ale wbiegający w pole karne Rensch nie zdołał sięgnąć piłki. W 7 minucie szczęścia szukał Neres, ale nie zdołał odpowiednio zakręcić piłki na długi słupek. Wcześniej Brazylijczyk popisał się jednak bardzo dobrym podaniem do Hallera, który zdołał wyciągnąć z bramki golkipera Bayernu. Po 10 minutach piłka wylądowała już w siatce Bayernu. Fatalny błąd popełnił Ulriech, który niemal oddał piłkę Tadiciowi. Serb zagrał bardzo dobrze do Hallera, ale 26-latka zdołali przyblokować obrońcy. Ambitna walka sprawiła jednak, że futbolówka odbiła się prosto pod nogi Labyada, który wbił piłkę do pustej bramki. Trzy minuty później na 0:2 mógł podwyższyć Neres. Brazylijczyk dostał dobrą piłkę na długi słupek od Tadicia, ale tym razem bramkarz Bayernu zdołał dobrze odbić piłkę. W 18 minucie gospodarze byli krok od wyrównania. Na lewej stronie w obronie nie popisał się Rensch, a skrzydłowy dostarczył niemal idealne dogranie wzdłuż bramki. Uderzenie trafiło jednak w nogę Pasveera, co uratowało Ajax przed utratą gola. W 21 minucie zapachniało golem numer dwa. Prostopadłą piłkę w pole karne dostał Labyad, ale tym razem nie zachował się najlepiej próbując chyba dogrywać piłkę na lewy słupek. Akcję zdołał jeszcze kontynuować Tadić, ale jego dogranie do Hallera nie było już skuteczne. W 28 minucie sytuację na gola miał Tadić. Serb dostał prostopadłą piłkę w pole karne, ale przekombinował szukając partnera, zamiast kończyć akcje strzałem z pola karnego. Ostatni fragment pierwszej połowy lepszy był w wykonaniu Bayernu. Ajax dwa razy ratował Pasveer, który najpierw inteligentnie wyszedł z bramki i zatrzymał napastnika gospodarzy, a później bronił strzał z pola karnego. Doświadczony golkiper nie miał jednak nic do powiedzenia w 40 minucie, kiedy Choupo-Moting dostał piłkę na 5 metr przed bramkę i po prostu nie mógł nie trafić do siatki. W 45 minucie Bayern powinien był objąć prowadzenie. Duży błąd popełnił Gravenberch, który nieudanie wycofał piłkę do Timbera, a ten niemal przepuścił na pozycją Zirkzee. Młody Holender minął Pasveera i miał przed sobą pustą bramkę, do której pewnie zmierzał. W jakiś niesamowity sposób akcję tą zatrzymał jeszcze doskonałą interwencją Schuurs.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Lisandro Magallan, który zmienił Jurriena Timbera. Miejsce Gravenbercha zajął zaś Jensen. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli rezerwowi gracze Bayernu. W 47 minucie głową po rzucie rożnym uderzał Upamecano, ale bardzo dobrze zachował się Pasveer, który sparował piłkę na poprzeczkę. Po chwili jednak golkiper nie miał już szans, kiedy kolejne dośrodkowanie trafiło idealnie na głowę Nianzou, który wpakował piłkę pod poprzeczkę strzałem z bliskiej odległości. Ajax odpowiedział jednak szybko i skutecznie. Po rzucie wolnym piłka szczęśliwie spadła przed pole karne, gdzie czekał Victor Jensen. Duńczyk uderzył mocno i celnie, a Ulriech zmuszony był wyciągać piłkę z siatki. W 64 minucie na boisku zameldowali się Daley Blind i Steven Berghuis, którzy zmienili Taylora i Neresa. Wcześniej w drużynie Bayernu doszło aż do 10 zmian, a młodzi i wybiegani piłkarze Bayernu mocno przeszkadzali Joden w rozgrywaniu akcji. Sporo spokoju w środek pola wprowadził Blind, ale nie przekładało się to na żadne sytuacje bramkowe. W 73 minucie pierwszy strzał w barwach Ajaksu oddał Berghuis. Skrzydłowy przyjął dobrze piłkę dośrodkowaną przez Tadicia, dobrze znalazł sobie pozycję, ale golkiper sparował na rzut rożny jego uderzenie. W 76 minucie bramkarza sprawdził jeszcze Tadić, który zamarkował dośrodkowanie i dobrze uderzył, z czym jednak poradził sobie Ulriech. W samej końcówce okazję na gola miał jeszcze Ekkelenkamp, ale koncertowo ją zmarnował próbując na siłę strzelać.

FC Bayern 2:2 Ajax Amsterdam

0:1 Labyad, 1:1 Choupo-Moting, 2:1 Nianzou, 2:2 Jensen

Ajax: Pasveer; Mazraoui (Regeer 77′), Schuurs, Timber (Magallán 46′), Rensch (Baas 46′); Taylor (Blind 64′), Gravenberch (Jensen 46′), Labyad (Fitz-Jim 77′); Neres (Berghuis 64′), Haller (Martha 77′), Tadic (Ekkelenkamp 85′).