3 lipca 2021 - 14:00 De Toekomst Mecz Towarzyski
Taylor
Danilo
Hlynsson
Scorers

Ajax bez problemu pokonał Koninklijke HFC w meczu otwierającym przygotowania do nowego sezonu.

Ajax rozpoczął pierwszy mecz towarzyski mając w składzie wielu graczy Jong Ajax. W pierwszej jedenastce wybiegli tylko Pasveer, Mazraoui, Neres, Labyad i powracający z wypożyczenia Danilo. Na ławce również nie było żadnego z graczy aspirujących do gry w pierwszej drużynie.

Od pierwszej minuty widać było, że obie drużyny dzieli różnica kilku klas. Ajax bawił się piłką i rozgrywał dobre akcje, ale w pierwszych 10 minutach nie potrafił zagrozić bramce HFC. W 19 minucie Amsterdamczycy objęli prowadzenie po niezłej akcji całej drużyny. Prostopadła piłka w pole karne wyprowadziła na pozycję Unuvara, który zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do pustej bramki wpakował Neres. Po dwóch minutach Brazylijczyk podwyższył na 2:0, a asystę zaliczył Danilo. Goście popełnili duży błąd w wyprowadzeniu piłki, co skrzętnie wykorzystał Ajax wyprowadzając trzeba podaniami Neresa na sytuację sam na sam. Nie minęły kolejne dwie minuty, a Neres miał już na koncie klasycznego hat-tricka. Doskonałą piłkę nad linią obrony rzucił Labyad, a David z ostrego kąta pokonał golkipera HFC.

W 24 minucie Joden trafili na 4:0! Udział w akcji znowu miał Neres, a poważną okazję na gola Unuvar. Strzał młodego Naciego został zablokowany przez obrońcę, ale piłka szczęśliwie trafiła pod nogi nabiegającego Taylora, który nie mógł mieć problemów z wykończeniem akcji. Po półgodzinie do trzech bramek asystę powinien dołożyć Neres, ale w dogodnej sytuacji Danilo nie trafił w światło bramki HFC. Brazylijczyk swoją kolejną okazję zmarnował w 43 minucie, kiedy po kolejnym błędzie gości mógł znaleźć się w dobrej sytuacji ale zdecydował się lobować bramkarza z 20 metrów. Po chwili Danilo miał jednak następną szansę i tym razem już się nie pomylił. Napastnik dostał piłkę w pole karne i uprzedził wychodzącego bramkarza strzałem po długim słupku.

W drugiej połowie drużyna Ajaksu pojawiła się na boisku w niemal całkowicie zmienionym składzie. W 50 minucie bramkę na 6:0 zdobył Hlynsson, który wykorzystał idealne dogranie na głowę i zaskoczył bramkarza uderzeniem z najbliższej odległości. W 55 minucie dobrą indywidualną akcję przeprowadził Van Gelderen, ale jego strzał z pola karnego został zablokowany. Kolejne minuty nie były zbyt porywające i na boisku niewiele się działo. Ajax naturalnie przeważał i prowadził grę, ale nie tworzył sobie sytuacji. HFC znacznie częściej gościło też pod polem karnym Joden. Gorter nie miał okazji do popisania się swoimi umiejętnościami, ale notował znacznie więcej kontaktów z piłką niż Pasveer przed przerwą. W 79 minucie piłkę do bramki powinien wbić jeszcze Van Axel Dongen., ale młody pomocnik zmarnował wyborną okazję i dał się zablokować.

Ajax Amsterdam 6:0 Koninklijke HFC

1:0 Neres, 2:0 Neres, 3:0 Neres, 4:0 Taylor, 5:0 Danilo, 6:0 Hlynsson

Ajax I: Pasveer; Mazraoui, Llansana, Magallán, Baas; Fitz-Jim, Taylor, Labyad; Neres, Danilo, Ünüvar.

Ajax II: Gorter, Van Gelderen, Llansana, Hillen, Salah-Eddine; Regeer, Taylor, Hlynsson; Martha, Rasmussen, Van Axel Dongen.