1
0
Czerwone kartki
0

W ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją sezonu Ajax w rezerwowym składzie zremisował 2:2 z Unionem Berlin.

Przeciwnicy z Niemiec nie zamierzali oddawać inicjatywy Ajaksowi i od samego początku stosowali agresywny pressing. Gospodarze mieli z tym spore problemy i od dominacji na boisku nie było mowy. Po kwadransie bliscy objęcia prowadzenia byli zawodnicy Unionu, ale na posterunku był Stekelenburg. Kilka chwil później bramkarz nie miał szans przy kolejnym strzale, ale arbiter odgwizdał spalonego. Ajax odpowiedział w 27. minucie i zrobił to w świetnym stylu. Na lewej stronie odważnie ruszył Noa Lang, po czym dokładnie wyłożył piłkę Eitingowi, a ten pokonał bramkarza. Wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Union mógł być takim rezultatem rozczarowany z przebiegu spotkania. Drugą połowę zaczął więc dodatkowo zmotywowany i natychmiast doprowadził do wyrównania. Trzy minuty po wznowieniu gry mieliśmy już 1:1. Ajax ponownie mógł szybko odpowiedzieć, ale w dobrej sytuacji Traore trafił w słupek. W 57. minucie niemiecki zespół wyszedł na prowadzenie. Defensywa Ajaksu nie poradziła sobie z prostym dośrodkowaniem i piłka została w polu karnym, z czego skorzystał Bulter. W kolejnej fazie spotkania udało się nieco uspokoić tempo i utrzymać piłkę. Udało się także wyrównać. Prawą stroną świetnie pokazał się Quinten Timber, a jego podanie pewnie wykorzystał Ekkelenkamp. W ostatnich minutach nie mieliśmy już żadnych świetnych okazji strzeleckich i Ajax presezon kończy remisem, pozostając przez osiem spotkań niepokonanym.

Ajax Amsterdam 2:2 Union Berlin

27. Eiting, 69. Ekkelenkamp – 48. Ingvartsen, 57. Bulter

Ajax: Stekelenburg; Dest, J. Timber, Magallán (83. Méndez), Rensch (80. Kasanwirjo); Eiting, Kudus (63. Ünüvar), Ekkelenkamp; Neres (34. Q. Timber), Traoré (63. De Waal), Lang.