0
0
Czerwone kartki
0

Ajax nie miał większych problemów z tym, aby odnotować czwarte zwycięstwo w tym sezonie Eredivisie. Podopieczni Erika ten Haga gładko rozprawili się z beniaminkiem z Leeuwarden. Gole dla gospodarzy strzelało w tym meczu aż ośmiu zawodników!

Pierwszy strzał na bramkę Ajaksu oddali gracze Cambuur, ale strzał głową bardziej przypominał podanie do Pasveera niż uderzenie. Piłkarze Ajaksu zanotowali dość przeciętny początek tego meczu i przez blisko kwadrans nie potrafili zbliżyć się pod bramkę gości. Cambuur dwa razy wyszło z niezłą kontrą, a raz całkiem groźnie mogło być po rzucie rożnym. Po kwadransie Joden objęli jednak prowadzenie. Akcję Cambuur zatrzymał bardzo dobrze Timber, który ruszył do akcji ofensywnej. Piłkę na prawej stronie dostał Berghuis, oddał ją do Timbera, a ten uderzeniem po ziemi pokonał golkipera gości. W 19 minucie było już 2:0 po bardzo sprytnym rozegraniu rzutu rożnego. Tadić zagrał mocno i płasko, a na piłkę doskonale nabiegł Berghuis i technicznym uderzeniem nie dał golkiperowi większych szans na interwencję. Po chwili beniaminek mógł się jednak odgryźć, kiedy mocne uderzenie już z pola karnego wziął na plecy Timber prawdopodobnie ratujac przed utratą gola.

W 23 minucie świetną akcję przy linii przeprowadził Gravenberch, dograł do Berghuisa, ale tym razem strzał 29-latka zdołał złapać Stevens. W 29 minucie piłka wylądowała w siatce gości po raz trzeci. Tadić zagrał na obieg do Berghuisa, który znalazł w polu karnym Mazraouiego. Marokańczyk spokojnie przyjął sobie piłkę, uderzył w kierunku bramki, a bramkarza zmylił jeszcze obrońca nie dając mu szans na obronę. Kilka minut później po zagraniu wzdłuż bramki Tagliafico swoją okazję mógł mieć Neres, ale niezbyt dobrze nabiegł na piłkę i ta nie znalazła drogi do siatki. Trzy minuty później Neres poprawił się i po dośrodkowaniu Tadicia złożył się do woleja, a piłka po koźle odbiła się jeszcze od poprzeczki i znowu zaskoczyła Stevensa.

Od początku drugiej połowy na murawie zameldował się Perr Schuurs, który zmienił Mazraouiego. Mimo, że wynik dawał zapas pewności na inne zmiany Ten Hag się nie zdecydował. Pierwszy strzał w drugiej połowie po indywidualnej akcji oddał Neres, ale jego strzał w środek bramki nie mógł zaskoczyć bramkarza. Minutę później Neres powinien mieć asystę, a gola numer dwa Berghuis. Brazylijczyk dograł idealną piłkę wzdłuż bramki, ale Steven z 4-5 metrów nie zdołał trafić do pustej bramki przenoszą piłkę nad poprzeczką. W 54 minucie bardzo długą piłkę do przodu dał Schuurs, a na prawym skrzydle znalazł się Neres. David zdołał jeszcze dośrodkować w pole karne, gdzie Tadić nieco przypadkowo wyłożył piłkę do Berghuisa. Holender raz jeszcze wysłał piłkę wysoko nad bramką, ale tym razem ze znacznie trudniejszej pozycji. Kiedy na zegarze wybiła równo godzina gry, Ajax zdobył gola numer 5! Neres zagrał na obiegającego Timbera, który dośrodkował w pole karne. Duży błąd popełnił bramkarz Stevens, który nieporadnie odbił piłkę na nogę Tadicia. Serb niezbyt czysto trafił w piłkę, ale mimo tego posłał piłkę do bramki.

Po tym golu Ten Hag zdecydował się na kolejne trzy zmiany. Boisko opuścili Tadić, Alvarez i Tagliafico, a na boisku zameldowali się Blind, Taylor i Mohammed Daramy. Duńczyk nie mógł sobie wyobrazić lepszego debiutu na Johan Cruyff Arena! Już dwie minuty po wejściu skrzydłowy wpisał się na listę strzelców. Duńczyk najpierw zagrał pod nogi rywali, ale ambitnie ruszył za rywalem, odebrał mu piłkę, a po chwili otrzymał ją od Taylora w polu karnym. Mohammed przymierzył technicznie po długim słupku i nie dał szans bramkarzowi. Amsterdamczycy nie mieli jednak zamiaru rezygnować i już po chwili było 7:0! Po rzucie wolnym piłka spadła na nogę Martineza, który ewidentnie uderzał w kierunku bramki, ale piłka napotkała po drodze Hallera, który zachował się bardzo czujnie i efektownie wbił piłkę do bramki. Na dwadzieścia minut przed końcem Ten Hag dokonał ostatniej zmiany. Miejsce Hallera zajął na pozycji napastnika Danilo. Również Brazylijczyk miał cudowne wejście na boisko, bo w 77 minucie po zagraniu Neresa efektownie chociaż z bliskiej odległości pokonał zrozpaczonego już golkipera Cambuur. W 84 minucie piłka zatrzepotała w siatce Cambuur po raz 9! Berghuis bardzo dobrze zagrał do wbiegającego Daramiego, który zachował się świetnie i wyłożył piłkę do Neresa. Brazylijczyk nie mógł zrobić nic innego jak tylko posłać piłkę do pustej bramki beniaminka. Ajax do końca polował na gola numer 10 i w doliczonym czasie mógł go zdobyć. Daramy po raz kolejny zabawił się z obroną Cambuur, wpadł w pole karne, gdzie piłkę zabrał Gravenberch, ale jego strzał trafił tylko w słupek.

Ajax Amsterdam 9:0 SC Cambuur

1:0 Timber, 2:0 Berghuis, 3:0 Mazraoui, 4:0 Neres, 5:0 Tadić, 6:0 Daramy, 7:0 Haller, 8:0 Danilo, 9:0 Neres