0
0
Czerwone kartki
0

Ajax bez trudu pokonał u siebie RKC Waalwijk w pierwszym sparingu przed nowym sezonem. Dwie bramki w nieoficjalnym debiucie zdobył Antony.

Drużyna z Amsterdamu od samego początku dominowała na boisku i przebywała głównie na połowie rywali. Po kilku minutach świetną okazję zmarnował Tadić, który otrzymał precyzyjne podanie od Schuursa. Serb w swoim stylu szukał jeszcze podania zamiast oddać strzał będąc tuż przed bramkarzem. Kilka chwil później z rzutu wolnego huknął Zakaria Labyad, ale trafił tylko w słupek.

Po dwudziestu minutach w końcu udało się otworzyć wynik. Ajacieden z łatwością poradzili sobie z obroną RKC. Promes od Tadicia, podanie zwrotne, słaby strzał i ostatecznie skuteczna dobitka Lassiny Traore. Gra nieco uspokoiła się po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów. Przy piłce utrzymywali się piłkarze Ten Haga, ale brakowało dokładności i w związku z tym również dobrych sytuacji strzeleckich. Do przerwy skromne 1:0.

Na drugą część spotkania wybiegło 10 innych zawodników, z pierwszej jedenastki pozostał jedynie Stekelenburg. Wprowadzona ekipa od samego początku wykazywała dużo ochoty do gry i bardzo szybko przełożyła to na bramki. Najpierw do bramki trafił doświadczony Huntelaar po dokładnym zagraniu Ekkelenkampa. Pomocnik osobiście wpisał się na listę strzelców kilka chwil później. Mocnym strzałem głową pokonał bezradnego Lamprou.

W 61. minucie Ajax dość nietypowo – bo po kontrataku zdobył czwartego gola. Futbolówkę wyprowadził Lang, następnie do boku przytomnie odegrał Huntelaar, dzięki czemu wbiegający Antony miał mnóstwo miejsca, by samemu kończyć akcję. Zaliczający nieoficjalny debiut Brazylijczyk zmieścił piłkę między nogami bramkarza i zdobył swojego pierwszego gola w koszulce Ajaksu. W następnej fazie meczu Amsterdamczycy delikatnie przysnęli, co wykorzystali rywale. Van Grusven po błędzie Stekelenburga zdobył bramkę honorową dla RKC. Na sam koniec Ajax postanowił raz jeszcze przyspieszyć, co dało dwa kolejne trafienia – Antony’ego oraz Huntelaara.

Ajax Amsterdam 6:1 RKC Waalwijk

20. Traoré, 47. Huntelaar, 52. Ekkelenkamp, 61. Antony, 90. Antony, 90+3. Huntelaar – 78. Van Grusven

Ajax I połowa: Stekelenburg, Mazraoui, Schuurs, Blind, Martínez, Álvarez, Labyad, Gravenberch, Tadić, Traoré, Promes.

Ajax II połowa: Stekelenburg, Rensch, J. Timber, Eiting, Tagliafico, Marin, Van de Beek, Ekkelenkamp, Antony, Huntelaar, Lang.