0
Czerwone kartki
0

Ajax bez problemu pokonał PEC Zwolle w meczu 12 kolejki Eredivisie.

W 3 minucie piłkę fatalnie stracił Perr Schuurs, a ekipa PEC pomknęła do kontry. Groźnie zapowiadająca się akcja została jednak zastopowana przez sędziego, który słusznie wskazał na pozycję spaloną. Ajax w 8 minucie objął prowadzenie w tym meczu. O piłkę dobrze w ofensywie powalczył Schuurs, Antony dośrodkował w pole karne, a Huntelaar z bliskiej odległości pokonał bramkarza uderzeniem głową. Trzy minuty później było już 2:0, a znowu w roli asystenta wystąpił Antony. Brazylijczyk zgrał piłkę z Huntelaarem, dośrodkował w pole karne, gdzie dobrze poradził sobie Promes i uderzeniem z bliskiej odległości zaskoczył bramkarza po raz drugi. Minutę później Ajaksowi należał się rzut karny po ewidentnym zagraniu ręką, ale nie wiedzieć czemu VAR i sędzia nie podyktowali w 100% zasłużonej jedenastki. Po 19 minutach gry Ajax miał szansę na bramkę na 3:0, kiedy w polu karnym dobrą piłkę otrzymał Promes. Holender dobrze się zastawił, chciał szukać jeszcze kolegi, ale ostatecznie uderzył dobrze w kierunku bramki, ale golkiper instynktownie odbił futbolówkę.

Pierwsze 30 minut gry minęło pod kątem zdecydowanej przewagi Ajaksu. Drużyna Ten Haga dominowała i nie dawała rywalom dojść do głosu. Mimo tego w 28 minucie Zwolle mogło wrócić do gry, kiedy błąd popełnił Blind. Defensor przedłużył długą piłkę i tym samym niemal wyprowadził rywala na sytuację sam na sam z Onaną. W 34 minucie na 3:0 mógł podwyższyć Huntelaar, który dobrze doszedł do dośrodkowania Tadicia. 37-latek uderzył jednak głową obok bramki. Mimo tej niewykorzystanej sytuacji już minutę później było na 3:0. Zwolle źle wyprowadziło piłkę z własnej połowy, gdzie przejął ją Gravenberch. 18-latek zagrał prostopadle w pole karne, gdzie Antony z dużą łatwością wykończył sytuację. W 40 minucie Joden wyprowadzili naprawdę dobrą kontrę po zgraniu Huntelaara i dograniu Tadicia na lewą stronę. Promes nieźle odnalazł się w polu karnym, huknął w kierunku bramki, ale tylko w słupek. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a mogło i powinno być 4:0! Najpierw w sytuacji sam na sam nieco pogubił się Klaiber, a po chwili po rzucie rożnym bardzo groźnie głową uderzył Tagliafico. W tej sytuacji doskonale jednak spisał się bramkarz PEC, który odbił piłkę do boku.

Od początku drugiej połowy w miejsce Klaassena na boisku pojawił się Alvarez. Pierwszą okazję na gola po przerwie Joden mieli już w pierwszej minucie, kiedy Antony zagrał w pole karne, Klaiber świetnie zgrał piętką do Promesa, ale ten z bliskiej odległości nie uderzył najlepiej, bo bramkarz zdołał odbić jego strzał. Kolejne minuty zachwycać jednak nie mogły, bo na boisku nie działo się wiele. Ajax dalej dominował, ale nie tworzył sobie żadnych ciekawych sytuacji. Po godzinie dobre dośrodkowanie dał Antony, a w polu karnym odnalazł się Alvarez. Uderzenie Meksykanina łatwo złapał jednak golkiper. W 62 minucie miejsce Perra Schuursa zajął Kenneth Taylor, który zaliczył swój oficjalny debiut w pierwszej drużynie.

W 65 minucie nieco przypadkowo piłkę przejął Huntelaar, podciągnął ją do przodu, ale uderzenie z okolicy 18 metra było słabe i bramkarz gości nie mógł mieć problemu ze złapaniem takiego strzału. W 73 minucie debiut zaliczył również Victor Jensen, który zmienił Antonego, a miejsce Blinda zajął też Martinez. Niestety druga połowa niczym nie przypominał tej pierwszej. Ajax nie potrafił bądź nie chciał szukać kolejnych sytuacji na bramki. Gra była wolna, statyczna i czytelna dla rywali. PEC radziło sobie z większością sytuacji, ale goście nie potrafili sami niczym zaskoczyć. Na sam koniec na boisku pojawił się jeszcze Rensch, który zmienił Nico Tagliafico. W ostatniej akcji drugiej połowy na 4:0 mierzonym uderzeniem podwyższył jeszcze Gravenberch.

Ajax Amsterdam 4:0 PEC Zwolle

1:0 Huntelaar, 2:0 Promes, 3:0 Antony, 4:0 Gravenberch

Ajax: Onana; Klaiber, Schuurs (Taylor 63 ’), Blind (Martínez 75′), Tagliafico (Rensch 88 ’); Klaassen (Álvarez 46 ’), Gravenberch; Antony (Jensen 75 ’), Promes, Tadić; Huntelaar