0
0
Czerwone kartki
0

Piłkarze Ajaksu odnotowali kolejne zwycięstwo w okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Amsterdamczycy pierwszą okazję na gola mieli już w 4 minucie. Antony został sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z najbliższej odległości do bramki głową nie trafił w światło bramki. W 11 minucie ekipa Ten Haga wyszła już jednak na prowadzenie. Ponownie faulowany był Antony, a do piłki ustawionej na wprost bramki podszedł Labyad. Marokańczyk miał tym razem dużo szczęścia, bo piłka odbiła się od głowy jednego z obrońców, ale ostatecznie wpadła do siatki Herthy. Pierwsze 20 minut nie przyniosło dużej ilości sytuacji. Ajax prowadził grę, a w środku pola dobrze spisywał się Mohammed Kudus, który zbierał brawa od nielicznych fanów na Arenie. W 23 minucie do uderzenia głową doszedł Perr Schuurs, ale piłka minęła długi róg bramki niemieckiego zespołu.

Po chwili gola numer dwa mógł mieć na koncie Labyad. Blind posłał świetną piłkę w uliczkę do Tagliafico, który zagrał wzdłuż bramki, ale uderzenie Zakarii odbił nogami golkiper. Po blisko 30 minutach gry nieco bardziej przycisnęli goście, co wynikało z niepewnego wyprowadzenia piłki przez Ajax. Defensywa Ajaksu radziła sobie jednak dobrze i nie pozwalała na oddanie strzału na bramkę Stekelenburga. W 34 minucie błąd popełnił Stekelnburg, który minął się z piłką dośrodkowaną z rzutu rożnego. Szczęśliwie jednak piłka uderzona głową po koźle nie wpadła do pustej już bramki. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się optyczna przewaga Ajaksu, ale wynik nie uległ już zmianie.

Pierwsze 5 minut drugiej połowy należało do odświeżonej jedenastki gości, ale nie wynikało z tego nic szczególnego. Rywale dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie zbliżali się do bramki Ajaksu. W 51 minucie Ajax zaatakował po raz pierwszy i powinno być 2:0! Dest zagrał piłkę w pole karne, gdzie jej lot przecięli obrońcy. Po chwili jednak futbolówka wróciła w szesnastkę, gdzie Antony sprawdził formę bramkarza. Piłka po rękach uderzyła w słupek, a sytuację wykorzystał Labyad. Marokańczyk dopadł do piłki, ale z dwóch metrów posłał ją wysoko, wysoko nad bramką. Na przestrzeni kilku kolejnych minut dwa poważne błędy popełnił Blind, ale szczęśliwie nie miało to żadnych konsekwencji, bo najpierw dobrze kolegę zaasekurował Schuurs, a później piłkarze Herthy pospieszyli się w rozegraniu akcji. W 59 minucie piłka wpadła do siatki Herty po raz drugi, ale arbiter wskazał na pozycję spaloną i nie uznał gola zdobytego przez Alvareza.

W 69 minucie po okresie bardzo nudnej gry, Ajax w końcu przeprowadził ładną akcję. Tadić zagrał w pole karne, gdzie piłkę przepuścił Van de Beek, Labyad zagrał z pierwszej piłki na wbiegającego Donnego, którego dogranie wzdłuż bramki odbił bramkarz. Na dwadzieścia minut przed końcem na murawie zameldował się po 9 miesiącach przerwy David Neres! Na murawie w miejsce Labyada pojawił się również Huntelaar. W 80 minucie doszło niestety do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Bez kontaktu z rywalem na murawę padł Daley Blind i po chwili opuścił boisko, na szczęście o własnych siłach. Biorąc pod uwagę niedawne problemy zawodnika, sytuacja nie wróży dobrze na przyszłość. Dwie minuty później gola na swoje konto mógł zapisać Tagliafico. Argentyńczyk pociągnął akcję po podaniu Kudusa, uderzył mocno na bramkę, ale piłka po nodze obrońcy przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki.

Ajax Amsterdam 1:0 Hertha Berlin

12. Labyad

Ajax: Stekelenburg, Dest, Schuurs, Blind (80. Rensch), Tagliafico, Álvarez, Kudus, Van de Beek, Antony (72. Neres), Tadić, Labyad (72. Huntelaar).