1
0
Czerwone kartki
0

Ajax pokonał dziś FC Augsburg 1:0 w dodatkowym meczu sparingowym. Okazję do gry otrzymali zawodnicy, którzy nie wyjechali na zgrupowania reprezentacji.

Na stadionie De Toekomst piłkarze Ajaksu zmierzyli się z niemieckim Augsburgiem. Początkowa faza spotkania to spore problemy gospodarzy z agresywnym pressingiem rywali. Po kilku minutach sytuacja powoli się ustabilizowała i Ajax częściej utrzymywał się przy piłce. W 19. minucie po dośrodkowaniu w pole karne ręką zagrał jeden z obrońców przyjezdnych i arbiter wskazał na jedenastkę. Karnego wykorzystał Zakaria Labyad. Rezultat nie uległ zmianie do przerwy, choć ekipa Ten Haga przeprowadziła kilka groźnych akcji.

Tuż po przerwie Joden byli blisko drugiego trafienia. Dobrą okazję miał Tagliafico, ale jego mocny strzał wybronił Gikiewicz. Polski bramkarz kilka chwil później popełnił błąd, ale nie zdołał wykorzystać tego Neres. W kolejnych minutach to Ajax wciąż miał sporą przewagę i dochodził do strzeleckich sytuacji. Szkoleniowiec dokonał także wielu zmian. Po roszadach obie drużyny nie tworzyły sobie kolejnych okazji. W doliczonym czasie Augsburg mógł wyrównać po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Źle i słabo uderzył jednak Finnbogason i piłkę bez trudu wyłapał Onana.

Ajax Amsterdam 1:0 FC Augsburg

19. Labyad (karny)

Ajax: Onana; Mazraoui (46. Dest), Rensch (66. Kasanwirjo), Martínez (58. Taylor), Tagliafico; Álvarez, Kudus (78. Eiting), Ekkelenkamp; Neres (58. Traore), Labyad (84. Regeer), Antony (78. Q. Timber)