0
0
Czerwone kartki
0

W przedostatnim w tym roku meczu drużyna Ajaksu po średnim meczu z dwoma różnymi połowami zdołała ostatecznie pokonać ADO.

Początek spotkanie w Hadze nie należał do porywających. Ajax naturalnie miał optyczną przewagę, ale w pierwszych 10 minutach nie potrafił zbliżyć się pod bramkę ADO, a dwie próby dośrodkowań blokowali obrońcy gospodarzy. W 11 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwszą szansę miał Huntelaar, ale doświadczony napastnik nieznacznie się pomylił i jego uderzenie głową przeszło obok słupka. Po niemrawych 20 minutach Ajax objął prowadzenie. Labyad zagrał bardzo dobrą piłkę na prawą stronę, gdzie do akcji włączył się Klaiber. Defensor posłał idealne zagranie na długi słupek, gdzie piłkę do bramki bez problemu skierował Tadić. Nie minęły dwie minuty, a było już 0:2. Ajax krótko rozegrał rzut rożny, piłkę dostał Blind, a po chwili futbolówkę do siatki wbił Huntelaar. Warto podkreślić, że fatalną interwencję zaliczył golkiper ADO. W 27 minucie Joden mogli pokusić się o gola na 0:3. Amsterdamczycy rozegrali dobrą akcję, świetnie do przodu włączył się Klaassen, ale dogranie Huntelaara trafiło w nogi obrońców i nie pozwoliło pomocnikowi wyjść na sytuację sam na sam. P

o pół półgodzinie było już jednak 0:3. Antony pognał do przypadkowo odbitej piłki i wyłożył patelnię Labyadowi, który skierował piłkę do pustej bramki. Nie minęły kolejne dwie minuty i definitywnie było już po wszystkim. Antony dośrodkował w pole karne, gdzie odnalazł się Huntelaar i głową zaskoczył golkipera ADO po raz kolejny. W 35 minucie na drugiego gola okazję miał również Tadić. Gravenberch świetnie zagrał na wbiegającego Klaibera, a ten klatką piersiową wyłożył piłkę Tadiciowi. Serb kopnął bardzo mocno z powietrza, ale przestrzelił nad poprzeczką. W 42 minucie Joden sklepali ładną akcję, Antony zgrał piłkę z Tadiciem, a następnie uderzył nieco nad poprzeczką. Piłka przeszła jednak po nodze defensora i skończyło się tylko rzutem rożnym. W 44 minucie swoją pierwszą okazję miało w końcu ADO. Gospodarze zagrali szybką i prostą kontrę, piłkę dostał Kramer, który natychmiast uderzył wolejem na bramkę Onany. Kameruńczyk zdołał jednak doskonale odbić ten silny strzał.

Od początku drugiej połowy na murawie zameldowali się Quincy Promes, Lisandro Martinez i Kenneth Taylor, a murawę opuścili Antony, Tagliafico i Gravenberch. Pierwszą okazję w drugiej połowie mieli gospodarze, ale uderzenie z pola karnego minęło prawy słupek bramki Andre Onany. W 50 minucie gospodarze umieścili już piłkę w siatce Kameruńczyka. Przy linii siatkę założono Schuursowi, w polu karnym niezbyt dobrze przypilnowany został Kramer, który umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Onany. W 53 minucie Ajax zagrał niezłą akcję, Martinez posłał prostopadłą piłkę w pole karne do Labyada, ale Marokańczyk dośrodkował źle na długi słupek, gdzie nie było żadnego z partnerów. Chwilę później swoją okazję miał Promes. Holender powalczył dobrze o górną piłkę w polu karnym, ta spadła mu na nogę, ale uderzenie wewnętrzną stroną bramki minęło lewy słupek.

W 66 minucie gola na swoim koncie powinien mieć Martinez, ale Argentyńczyk z kilkunastu metrów uderzył bardzo źle i wysoko nad bramką. Sama akcja i wymiany piłki Promesa z Klaiberem zasługiwały jednak na dużą pochwałę. Minutę później przed swoją szansą stanął również Promes. Zawodnik dobrze wszedł na zagrywaną przez Tadicia piłkę, ale dwukrotnie z bliskiej odległości nie zdołał zaskoczyć bramkarza ADO i zadać rywalom ostatecznego ciosu. Na dwadzieścia minut przed końcem gospodarze wrócili do gry, kiedy po szybkiej kontrze sam na sam z Onaną popędził rezerwowy ADO. Uderzenie słabe i w środek bramki zaskoczyło jednak Kameruńczyka. Ajax mógł zamknąć ten mecz po trzech kolejnych minutach, ale znowu źle zachował się Martinez. Argentyńczyk dostał dobrą piłkę w pole karne i powinien kończyć akcję strzałem. Dogranie wzdłuż bramki w gąszcz obrońców nie okazało się dobrym wyborem. W 84 minucie na boisku w miejsce Huntelaara wszedł Ekkelenkamp.

ADO Den Haag 2:4 Ajax Amsterdam

0:1 Tadić, 0:2 Huntelaar, 0:3 Labyad, 0:4 Huntelaar, 1:4 Kramer, 2:4 Bourard

Ajax: Onana; Klaiber, Schuurs, Blind, Tagliafico (Martínez 46 ‚); Klaassen, Gravenberch (Taylor 46 ‚), Labyad; Tadic, Antony (Promes 46 ‚); Huntelaar (Ekkelenkamp 84 ‚).