• Lesley
  • Pozostałe
  • 0
  • 486 wyświetleń

Piłkarze Ajaksu zrewanżowali się FC Twente za porażkę w pierwszej części sezonu.

W 4 minucie drużyna Twente miała pierwszą szansę, po tym jak z dystansu uderzył Cerny. Czech dziwnie zawinął piłkę, ale Onana zdołała odbić futbolówkę przed siebie, a Timber wybił ją z dala od pola karnego. Były gracz Ajaksu przy strzale doznał jednak jakiejś kontuzji i utykając musiał opuścić boisko. Ajax po raz pierwszy zaatakował w 7 minucie i od razu był to atak w 100% skuteczny! Antony dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Haller i głową pokonał Dromella. Po kwadransie z rzutu wolnego uderzył Tadić, ale golkiper gospodarzy bez najmniejszego problemu złapał piłkę. Kilkadziesiąt sekund później doskonałą piłkę dał do przodu Blind, Promes wpadł w pole karne i z 15 metrów uderzył w kierunku bramki, ale nie znalazł lewego słupka bramki. W 19 minucie fatalnie zachowała się obrona Ajaksu, a defensor Twente przebiegł praktycznie bez asysty żadnego rywala pół boiska. Bardzo groźny strzał nieznacznie minął prawy słupek bramki Onany, który nie miałby wiele do powiedzenia.

W 20 minucie kuriozalny błąd numer jeden miał na na swoim koncie Blind. Defensor podał prosto pod nogi rywala, po chwili zablokował co prawda strzał, ale dobitka nieznacznie minęła bramkę Kameruńczyka. W 24 minucie nieźle z przodu pokazał się Klaassen, a po jego akcji z dystansu uderzył Gravenberch. Wolej młodego pomocnika leciał jednak w środek bramki i znowu bez problemu interweniował Drommel. W 27 minucie Joden powinni prowadzić już 0:2! Bardzo dobrze do przodu poszedł Klaassen, zagrał wzdłuż bramki, gdzie piłkę przepuścił Haller, a Tadić uderzył na bramkę Twente. Strzał kapitana również poszedł jednak w środek bramki i bramkarz musiał poradzić sobie z tym uderzeniem. W 40 minucie z typowej dla siebie pozycji uderzył Antony, ale piłka znowu ledwo doturlała się do bramki Twente. Po chwili Brazylijczyk znowu uderzał, tym razem z jeszcze lepszej pozycji, ale znowu Drommel mógłby zatrzymać piłkę nogą. W 45 minucie znowu źle zachował się Blind, który oddał piłkę do Meniga, ale uderzenie skrzydłowego Twente leciało prosto w środek bramki Onany. W ostatniej akcji pierwszej połowy 100% sytuację miał Danilo. Twente ograło obroną Ajaksu, a napastnik zwiódł na raz Klaassena. Uderzenie z najbliższej odległości odbił jednak Onana.

Ekipa gospodarzy bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę i już kilka minut po wznowieniu gry piłkę do bramki Onany wbił Menig. Ajax miał jednak szczęście, bo skrzydłowy był na pozycji spalonej i VAR cofnął tego gola. Obrona Ajaksu została jednak zaskoczona jedną, długą piłką. W 55 minucie Amsterdamczycy powinni zdobyć gola numer dwa, ale Promes zachował się jak Promes i z bliskiej odległości fatalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki. Holender dostał naprawdę perfekcyjną piłkę od Hallera, ale fatalnie przyjął piłkę i potem przeniósł ją nad bramką. Minutę później Sebastien sam wziął się za strzelanie, zawisł w powietrzu po dośrodkowaniu Tadicia, ale jednak nie zdołał skierować piłki na długi słupek bramki. W kolejnych minutach trwało jednak oblężenie bramki Twente i wszystko wskazywało na to, że ekipa Ten Haga podwyższy w końcu prowadzenie. W ostatnim fragmencie akcji brakowało jednak celności lub szczęścia pod bramką. Po godzinie kolejny raz uderzył Promes, ale piłka po nodze obrońcy minęła bramkę.

W 65 minucie na boisko wszedł Schuurs, który zastąpił kontuzjowanego Timbera. Na dwadzieścia minut przed końcem boisko opuścili Promes i Antony, a na murawie zameldowali się Labyad i Ekkelenkamp. Marokańczyk w 80 minucie uderzył na bramkę Twente, ale wydawało się, że zepsuł tym niezłą kontrę. Nieporadność Ajaksu i fatalna skuteczność zemściła się w 85 minucie, kiedy Twente wykonało rzut rożny, a fatalnie zachował się Gravenberch. Pomocnik niemal oddał piłkę na nogę defensora Twente, który wbił ją z najbliższej odległości do bramki. Ten Hag zareagował szybko i na boisko wprowadził Klaasa-Jana Huntelaara! 37-latek już w swojej pierwszej akcji wpakował piłke do siatki po tym jak głową zgrał ją Haller! Nie minęły dwie minuty, a Huntelaar w sytuacji sam na sam dziubnął piłkę nad Drommelem i zdobył swojego drugiego gola.

84. Pleguezuelo – 7. Haller, 90. Huntelaar, 90+1. Huntelaar

TWENTE: Drommel; Ebuehi, Pleguezuelo, Pierie, Oosterwolde (51. Smal); Roemeratoe, Ilic (68. Van Leeuwen), Zerrouki (68. Markelo); Cerny (8. Bosch), Danilo (68. Rots), Menig.

AJAX: Onana; Mazraoui, Timber (65. Schuurs), Blind, Tagliafico; Klaassen, Gravenberch (89. Huntelaar), Promes (71. Labyad); Antony (71. Ekkelenkamp), Haller, Tadić.