Ekkelenkamp na wylocie

Jurgen Ekkelenkamp może w najbliższym czasie odejść z Ajaksu. Potwierdził to Marc Overmars.

Dyrektor sportowy klubu z Amsterdamu udzielił obszernego wywiadu w trakcie obozu treningowego w Austrii. Omówił on sytuację kilku zawodników. Jak już informowaliśmy wcześniej – Antony i Alvarez zostają, Neres może odejść, a bliski pożegnania z klubem jest Jurgen Ekkelenkamp.

„Nasza linia pomocy jest przepełniona. Jest duża konkurencja, a to oznacza też pewne konsekwencje dla niektórych zawodników. Tak, będziemy pracować nad transferem Ekkelenkampa. On wciąż ma z nami roczny kontrakt, ale co możemy mu teraz zaoferować? To świetny gracz i z wyłącznie naszej perspektywy dobrze byłoby go zatrzymać. Z pewnością mógłby nam pomóc w kilku meczach. On potrzebuje regularnej gry, nie możemy trzymać go w roli zmiennika” – wyjaśnił Overmars.

„Przedłużenie kontraktu i następnie wypożyczenie zdecydowanie było opcją, ale w tej chwili już nie wydaje się możliwe. Uważamy też, że Jurgen zasługuje na kolejny krok w swojej karierze i klub, który poważnie podchodzi do współpracy z nim. Myślę, że wyjazd za granicę jest bardziej prawdopodobny. Hertha już się do nas zgłosiła, choć zainteresowanie wykazuje kilka innych klubów” – dodał Holender.

Share:

Dodaj komentarz