Ajax jeszcze przed losowaniem poznał potencjalnego przeciwnika w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. UEFA potwierdziła, że wciąż obowiązuje zasada, że nie mogą spotkać się drużyny z Rosji i Ukrainy, co ma bezpośredni związek również z Ajaksem.

W poniedziałek, 6 sierpnia odbędzie się losowanie, ale kibice Ajaksu nie muszą na nie czekać. Tak naprawdę poznamy wówczas gospodarzy pierwszego i drugiego spotkania. Wszystko przez wspomnianą wyżej zasadę. Kluby z Rosji i Ukrainy nie mogą zagrać ze sobą, a w losowaniu wezmą udział takie kluby jak Dynamo Kijów (w parze ze Slavią Praga) oraz Spartak Moskwa (w parze z PAOKiem). Jeżeli Dynamo nie może się zmierzyć ze Spartakiem, wówczas pozostaje już tylko jedna możliwość. Automatycznie przydzielona zostanie para Standard Liege – Ajax.

Zasady te nieco sprzyjają Ajaksowi, który oczywiście najpierw musi poradzić sobie z belgijskim Standardem Liege. Jeśli to się uda, ostatnią przeszkodą będzie właśnie Dynamo Kijów lub Slavia Praga. Bez losowania omijamy więc teoretycznie taką parę jak Fenerbahce – Benfica.

Share:

Dodaj komentarz