Selekcja Ajaksu przebywa na obozie treningowym w Niemczech i dziś rozegrała pierwszy mecz sparingowy. Erik ten Hag ponownie posłał do gry dwie różne jedenastki, które tym razem nie potrafiły pokonać trzecioligowca.

Ekipa Ajaksu miała sporą przewagę w początkowych minutach i powinna wyjść na prowadzenie, jednak sytuacje Huntelaara i Labyada niestety nie zakończyły się skutecznymi strzałami. Odpowiedź Niemców była zdecydowanie lepsza i w 19. minucie Joden niespodziewanie przegrywali. Ajax nie poprzestawał na atakach, utrzymywał się przy piłce i siedem minut później zasłużenie doprowadził do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Rasmus Kristensen. Wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Po przerwie w barwach Ajaksu wystąpiła inna drużyna, złożona z zawodników bardziej zbliżonych do ekipy Jong Ajax. Tym razem nie było już tak dużej przewagi, Ajacieden zagrożenie stwarzali strzałami z dystansu. Niemiecka drużyna natomiast nie miała najmniejszych problemów ze skutecznością i wyszła na prowadzenie w 60. minucie. Rywale zwłaszcza w drugiej połowie mieli ogromną przewagę pod względem gry fizycznej. To przełożyło się na kolejne trafienie, na 3:1 dla Preussen Münster. W sobotę prawdopodobnie odbędzie się jeszcze jeden sparing na zakończenie zgrupowania w Niemczech.

SC Preussen Münster – Ajax 3:1 (1:1)

19. Rodriguez, 60. Rühle, 74. Cueto – 26. Kristensen

Ajax I połowa: Van Leer, Kristensen, De Ligt, Wöber, Bakker, Eiting, Gravenberch, Labyad, Bandé, Huntelaar, Neres.

Ajax II połowa: Lamprou, Mazraoui, Schuurs, Botman, Orejuela, Ekkelenkamp, Bijleveld, De Wit, Nunnely, Sierhuis, Kuhn.

Share:

Dodaj komentarz