Mitchell Dijks jest bliski finalizacji swojego transferu do włoskiej Bologni. 25-letni defensor zmieni klub w lipcu jako wolny zawodnik.

De Telegraaf informuje dziś, że dopinane są właśnie szczegóły Dijksa z włoskim klubem. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Holender podpisze umowę na 5 lat.

To samo źródło zdradza ponadto, że Dijks ma już za sobą testy medyczne, które zostały przeprowadzone w tajemnicy pod koniec stycznia. Wówczas istniała spora szansa, że do transferu dojdzie już zimą. Z Bologni miał odejść Adam Masina, jednak nie udało się sfinalizować transakcji z RB Lipsk. To oznaczało, że lewy obrońca Ajaksu musi poczekać sześć miesięcy, by zmienić otoczenie.

Wiele wskazuje na to, że Dijks definitywnie kończy przygodę z Ajaksem. Holender trzykrotnie był już żegnany i grał dla takich klubów jak Heerenveen, Willem II i Norwich, ale za każdym razem znajdował drogę powrotną. Teraz chyba nikt nie ma wątpliwości, że dla niego nie ma już przyszłości w Amsterdamie. Bologna zaoferowała sporą podwyżkę pensji oraz pięcioletnią umowę, co jasno wskazuje, że w nowym klubie otrzyma kredyt zaufania.

Share:

Dodaj komentarz