Dwóch wychowanków Ajaksu Amsterdam żegna się z klubem. Występujący w tym sezonie w zespole Jong Ajax Zian Flemming oraz Vince Gino Dekker od następnego sezonu będą reprezentować inne barwy.

Flemming dziś został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik PEC Zwolle. Pomocnik w nowym klubie podpisał trzyletnią umowę. Jego kontrakt z Ajaksem wygasał w czerwcu 2019 roku. Kwota transferu nie została ujawniona, jednak możemy domyślać się raczej symbolicznej opłaty.

„Jestem przekonany, że otrzymam tutaj możliwość dalszego rozwoju. PEC Zwolle to piękny klub znany z atrakcyjnego futbolu. Poza tym to będzie dla mnie duże wyzwanie występować na poziomie Eredivisie” – powiedział Flemming, który w tym sezonie zgromadził 25 występów w Jong Ajax, w których zdobył sześć bramek.

Z Ajaksem żegna się również 21-letni skrzydłowy, Vince Gino Dekker. Ten transfer nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, ale zdaniem De Telegraaf zawodnik przeszedł już testy medyczne w Alkmaar. Jego wygasający kontrakt w Amsterdamie nie zostanie przedłużony, dlatego przejdzie do AZ na zasadzie wolnego transferu.

Dekker występował w akademii Ajaksu od 2004 roku. Dwa lata temu dołączył do kadry Jong Ajaksu, jednak z powodu poważnej kontuzji zgromadził jedynie 15 występów w ciągu dwóch sezonów.

Share:

Dodaj komentarz