Prawdziwą bombę transferową kilkanaście minut temu zrzuciła redakcja De Telegraaf. Frenkie de Jong dokonał wyboru i latem 2019 roku ma przenieść się do mistrza Francji, Paris Saint-Germain!

Media informują, że zawodnik podjął już decyzję i dość niespodziewanie wybrał PSG, a nie Manchester City czy Barcelonę. Kluby te wydawały się być głównymi faworytami w wyścigu o sprowadzenie utalentowanego gracza. De Jong ma ustanowić nowy rekord w Amsterdamie, gdyż Francuzi zadeklarowali, że są skłonni zapłacić 75 milionów euro! Delegacja z Paryża pojawiła się z tą informacją w czwartek w Amsterdamie, co mediom zdążył już potwierdzić sam Marc Overmars. Dyrektor sportowy Ajaksu zastrzega jednak, że nie osiągnięto jeszcze definitywnego porozumienia.

De Telegraaf informuje, że PSG zdecydowało się działać bezpośrednio i zdecydowanie, by ubiec konkurencję. Jeszcze niedawno gwiazda paryskiej drużyny, Kylian Mbappe w samych superlatywach wypowiadał się o pomocniku Ajaksu i reprezentacji Holandii. Obaj zawodnicy mieli ze sobą kontakt w trakcie ostatniej przerwy reprezentacyjnej.

Frenkie de Jong ma być najdroższym zawodnikiem Ajaksu. Naturalnie będzie on również najdrożej sprzedanym graczem z Eredivisie. Virgil van Dijk pozostanie najdroższym Holendrem. Defensor przeniósł się z Southampton do Liverpoolu za 85 milionów euro. Aktualny rekord Eredivisie oraz Ajaksu pozostaje (jeszcze) w rękach Davinsona Sancheza, który odszedł do Tottenhamu za około 40 milionów.

Zdaniem De Telegraaf z gry o transfer De Jonga prawdopodobnie wypada Manchester City. Spekuluje się, że UEFA intensywnie bada sytuację finansowego fair-play angielskiego klubu. Nie wiadomo jednak, kiedy Ajax i PSG ogłoszą osiągnięcie porozumienia w sprawie transferu. Jest to nieco delikatna sprawa, gdyż drużyny pozostają w grze w Lidze Mistrzów i po prostu są w ważnej fazie rozgrywania sezonu, który dopiero zbliża się do półmetku.

Share:

Dodaj komentarz