Aad de Mos nie ma już większych wątpliwości, że w tym sezonie Ajax po raz kolejny nie zostanie mistrzem kraju.

Zdaniem byłego trenera, a obecnie analityka, liga została rozstrzygnięta i Joden nie mają czego szukać, tym bardziej pod wodzą Erika ten Haga.

„Rozgrywki są rozstrzygnięte. PSV jest na fali i do tego ma łatwy program. W marcu grają trzy z czterech spotkań u siebie.”

„Ponadto Ajax nie jest tak dobry jak wszyscy myślą. W Amsterdamie w nadchodzących miesiącach będą musieli dużo myśleć. Już teraz mogę wymienić listę popełnionych błędów, ze sprzedażą Davinsona Sancheza na czele. Dwóch innych Kolumbijczyków na których wydano duże pieniądze nie jest branych pod uwagę.”

Zdaniem De Mosa, problem Ajaksu tkwi również w…Eriku ten Hagu. Polityka zmian menadżera opisana została jako „dramatyczna”.

„Jeśli przegrywasz lub po prostu musisz wygrać mecz za wszelką cenę, nie zmieniasz napastnika za napastnika.” – odniósł się De Mos do zmiany w zeszłym tygodniu kiedy Cassierra zmienił na boisku Siema de JOnga.

„Nie, powinieneś wzmocnić atak. Ajax nie jest klubem dla tego typu trenerów. Jeśli chcesz zostać w Amsterdamie na dłużej, musisz mieć odpowiedni talent, lub DNA Ajaksu w sobie. Ten Hag tego nie ma.”

Share:

Dodaj komentarz