Matthijs de Ligt zapewnia, że na razie nie myśli o odejściu z Ajaksu.

Defensor odniósł się do plotek, które mówiły, iż w niedzielę obserwowali go skauci Bayernu Monachium.

„Zostaję. To mogę powiedzieć na ten moment. Nic nie dzieje się gdzieś na drugim planie. I nie, nie sądzę, aby w tym miesiącu nagle pojawił się szejk z torbą pełną gotówki za mnie haha. Jestem szczęśliwy w Ajaksie, gram każdego tygodnia i rozwijam się.”

„To, że łączy się mnie z dużymi klubami jest fajne, ale to nic konkretnego. Tak długo jak nie będzie prawdziwego tematu, nie przejmuję się plotkami. Skupiam się na Ajaksie i na walce o mistrzostwo.” – dodał De Ligt.

W grze młodego obrońcy widać coraz więcej spokoju i pewności siebie. W Klasyku, De Ligt bardzo dobrze poradził sobie z Nicolai Jorgensenem.

„To nie jest zasługa tylko jednego zawodnika. Również Frenkie de Jonga i całej drużyny. Czuję się jednak silniejszy po każdym kolejnym meczu.”

W niedzielę, Matthijs mógł zmierzyć się z Robinem van Persie, ale doświadczony napastnik dołączył do klubu dopiero dzisiaj.

„Byłoby fajnie zagrać przeciwko niemu. Dobrze, że wrócił do Eredivisie. Van Persie to wielki zawodnik, chociaż oczywiście Jorgensen nie jest byle jakim graczem. Jest jednym z najlepszych napastników w lidze, ale wiem, że mogę sobie z nim poradzić.”

Share:

Dodaj komentarz