Matthijs de Ligt jest zadowolony z tego, jak obecnie funkcjonuje drużyna Ajaksu.

Młody kapitan ma na myśli między innymi to, że nie bierze już tak czynnego udziału w rozgrywaniu akcji.

„Teraz gramy z dwoma numerami „sześć”, które dobrze wypełniają tę pozycję – Frenkie, Carel lub Lasse – to zawodnicy do budowania akcji, solidni z piłką przy nodze.”

„Ja budowałem akcję w zeszłym roku i kiedy straciłem piłkę, przestrzeń do bramki była otwarta. To był nasz trzeci mecz ligowy i na razie straciliśmy jednego gola, co jest fajne. Wciąż musimy grać lepiej jako drużyna, ale zachowanie czystego konta to zawsze fajna sprawa.”

Kapitan odniósł się również do tego, że Amsterdamczycy niemal każde spotkanie grają w kierunku najbardziej zagorzałych kibiców Joden.

„Jeśli wygrywamy mecze, myślę, że wszystko jest w porządku. Dzieje się tak jednak na życzenie Onany. Jest wokół tego wiele pytań, ale kryje się za tym pewna idea.” – dodał kapitan.

Na sam koniec nie mogło zabraknąć pytania o potencjalne transfery, nie tylko samego De Ligta, ale również Hakima Ziyecha.

„Ziyech robi dobrą robotę. Cieszymy się, że jest tutaj. Okienko jest otwarte jeszcze przez jakiś czas, ale oczywiście mamy nadzieję, że zostanie. Wybór należy jednak do niego. Jestem przekonany, że cieszy się jednak czasem tutaj.”

Share:

Dodaj komentarz