FC Barcelona nie ma klarownej sytuacji w temacie swoich środkowych obrońców. Jest to dla Ajaksu interesujące, ponieważ klub z Katalonii intensywnie obserwuje Matthijsa de Ligta.

Młody defensor Ajaksu znalazł się na dzisiejszej okładce Mundo Deportivo. Zdaniem mediów Barcelona zamierza obserwować De Ligta w trakcie nadchodzących meczów reprezentacji Holandii. Oczywiście będzie to tylko kolejny etap obserwacji, ponieważ obrońca znajduje się pod lupą Barcelony od dłuższego czasu.

Czy możemy spodziewać się oferty już w najbliższym oknie transferowym? Niewykluczone. W szeregach Blaugrany bardzo pewnie mogą czuć się Pique oraz Umtiti, jednak nie można tego powiedzieć o dwójce innych obrońców. Doskonale nam znany Thomas Vermaelen nie przedłużył jeszcze swojego kontraktu. W jego przypadku pod uwagę brane jest ryzyko ciągłych kontuzji. Sprowadzony niedawno Yerry Mina nie znalazł uznania w oczach trenera Ernesto Valverde.

Odejście Vermaelena lub Miny z Barcelony oznaczać będzie, że Katalończycy będą chcieli uzupełnić swoją kadrę. Zdaniem mediów na szczycie listy znajduje się właśnie Matthijs de Ligt. Mówi się nawet, że doszło do wstępnych rozmów, które miały na celu zorientowanie się co do ewentualnej kwoty transferu. Ajax nie będzie chciał sprzedać Holendra za mniej niż 40 milionów euro. De Ligt to zawodnik obserwowany nie tylko przez Barcelonę. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że do tematu jego potencjalnego transferu jeszcze wrócimy.

De Ligt związany jest z Ajaksem umową do 30 czerwca 2021 roku.

Share:

Dodaj komentarz