Matthijs de Ligt ma nadzieję, że Ajax szybko będzie mógł prezentować poziom taki, jak w poprzedniej rundzie.

Ajax wyjechał w przerwie zimowej do USA, gdzie szlifował formę na drugą część sezonu. Zdaniem kapitana, obóz przebiegł pomyślnie i udało się dobrze przygotować.

„Obóz treningowy głównie pozwala wrócić do formy sprzed przerwy zimowej. Myślę, że kondycja i odpoczynek są najważniejsze. Oczywiście są też detale, które mogą być poprawione i nad tym również pracowaliśmy. Defensywa, lepsza okupacja szesnastki czy samo strzelanie goli to rzeczy, które mogą być lepsze.”

„Cały czas narzeka się na pogodę w Holandii, ale dla mnie jest ona dobra. Orlando również było fajne, ale było bardzo gorąco. Dla treningu to jednak dobrze. Mamy za sobą fajny tydzień, poznaliśmy coś nowego. Ciężko pracowaliśmy, ale było też sporo wolnego na odpoczynek i zabawę.” – dodał De Ligt.

Już jutro na Arenę przyjeżdża Heerenveen, które udało się dość gładko odprawić w pierwszej rundzie.

„Przed nami bardzo istotne tygodnie, a w niedzielę pierwszy z ważnych spotkań. Jesteśmy zdeterminowani, aby uzyskać dobry wynik. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie na wyjeździe, które wygraliśmy. Będzie im teraz zależeć na tym, aby zanotować dobry wynik w Amsterdamie.”

Matthijs poruszył również temat nowych nabytków Ajaksu, z których jest póki co bardzo zadowolony.

„On przychodzi do nas z zupełnie innej piłkarskiej kultury. Widać jednak, że doskonale radzi sobie z piłkarskimi podstawami i myślę, że jest dla nas naprawdę mile widzianym wzmocnieniem. Kiedy dopada do napastnika, zawsze wygrywa pojedynek. To jakość i umiejętność, której w Holandii nie widzi się często. Pokazuje nam, że jest również inna strona bronienia.” – skomentował osobę Magallana.

„Traore jest silny, ale i młody. Ma potencjał i potrafi dobrze wykończyć akcję. Wciąż jest jednak młody i nie sądzę, że należy nakładać na niego zbyt dużej presji. Jest nowy w Holandii, więc dajmy mu czas na rozwój.”

Share:

Dodaj komentarz