Po kolejnej przerwie Ajax wraca do gry mając przed sobą niezwykle ważny tydzień. Rywalami ekipy z Amsterdamu będą Heerenveen, Benfica i Feyenoord. O zbliżających się wyzwaniach porozmawiał Matthijs de Ligt.

„Sytuacja jest taka, że jeden mecz może zdefiniować resztę sezonu. Przeciwko Heerenveen gramy o zwycięstwo, by kontynuować pościg za PSV. Dobrze radzimy sobie w Lidze Mistrzów i mamy nadzieję na osiągnięcie dobrego rezultatu z Benfiką. Później w niedzielę czeka nas De Klassieker. To zamyka nam tydzień pełen wspaniałych wyzwań” – powiedział kapitan Joden.

Defensor nie chce określać tego jako trudny terminarz. Podkreśla przy okazji, że w kadrze Ajaksu panuje dobra atmosfera pełna pewności siebie.

„Oczywiście nie czujemy się niepokonani, ale jesteśmy pewni siebie. Gramy dobrze, mamy niezłe wyniki i po prostu chcemy to kontynuować. Nie jesteśmy aroganccy, cały czas musimy ciężko pracować.”

„Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu. Z jednego meczu na następny. To dobrze, że wejdziemy teraz w rytm meczowy  co trzy dni. Przed nami bardzo ważny tydzień. Czy trudny? Nie, po prostu ważny. To zawsze dobre uczucie mierzyć się z europejską i krajową czołówką” – dodał De Ligt.

Holender na zakończenie rozmowy z NOS Sport został także zapytany o ostatnie występy w reprezentacji Oranje przeciwko takim przeciwnikom jak Niemcy i Belgia.

„Grać dla drużyny narodowej to czysty zaszczyt. Chcę grać w kadrze jak najwięcej minut. Tak, o swoich występach rozmawiam w klubie z Erikiem ten Hagiem. On wykazuje duże zainteresowanie. Wiem, co jest dla mnie najlepsze. Determinuje to też selekcjoner reprezentacji.”

Share:

Dodaj komentarz