Matthijs de Ligt jest zdania, że żółta kartka którą otrzymał to prawidłowa decyzja sędziego.

Młody kapitan Ajaksu mógł wylecieć z boiska już w 6 minucie i tego domagali się rywale oraz kibice gospodarzy.

„Straciliśmy piłkę zbyt łatwo w środku pola. Poszła kontra, która przerwałem. Dotknąłem, ale lekko przez co nie mógł przejść dalej. Zagrał jednak piłkę bardzo daleko przed siebie więc myślę, że Onana złapałby piłkę łatwo. Oczywiście było to przewinienie, ale żółta kartka to prawidłowa decyzja.” – powiedział De Ligt, który otrzymał dopiero pierwszą kartkę w tym sezonie.

„To jest związane również z rozwojem i doświadczeniem. Teraz lepiej ocenia się sytuacje i podejmuje decyzje. Stałem się też szybszy, przez co nie muszę uciekać się do faulów tak często. Dzisiaj przewiniłem i dostałem żółtą kartkę. Szkoda.”

Wczorajszy mecz poza trzema punktami, nie miał dla Ajaksu wielu pozytywów. Amsterdamczycy stracili Donnego van de Beeka i Andre Onanę.

„Zapytałem go jak się czuje, ale nie mógł wiele powiedzieć. Widać było, że ma jednak problem z mięśniem Wszyscy wiedzą ile Andre dla nas znaczy. Jest dla nas bardzo ważną postacią. Każdemu brakować będzie takiego bramkarza jak Onana, szczególnie w przypadku długich piłek, które potrafi grać. Kostas pokazywał na treningach, że jednak również to potrafi.”

Share:

Dodaj komentarz