Matthijs de Ligt ma dopiero osiemnaście lat, ale w jego grze widać już coraz większą dojrzałość i ten fakt sprawia, że przyszłość defensora stoi pod znakiem zapytania.

Sam De Ligt nie chce jednak mówić zbyt wiele o swojej dyspozycji i o tym, czy można wiązać z nim nadzieje na dłuższą przyszłość, chociażby w roli kapitana.

„Gram po prostu swoje mecze i staram się robić to jak najlepiej się da. Jeśli inni ludzie to doceniają, myślę, że to świetna sprawa. Gram na razie prawie wszystko, a to dobre dla młodego zawodnika.”

„Każdego dnia, na każdym treningu, staram się pokazać, że jestem najlepszy na swojej pozycji. Każdy walczy o miejsca, tak jak i ja. Wszyscy, którzy są w składzie zasługują na to. Nie jestem jedyną osobą, która na to zasługuje, ale myślę, że ostatnimi występami pokazałem, że powinienem być podstawowym zawodnikiem.”

W lecie z Ajaksem pożegna się prawdopodobnie Joel Veltman. Erik ten Hag będzie więc musiał wybrać nowego kapitana. De Ligt wydaje się być jednym głównych kandydatów.

„Myślę, że każdy zawodnik uznałby to za ogromny honor. Joel wciąż jest jednak graczem Ajaksu i mówienie o jego odejściu jest nieco przedwczesne. Jestem jednak otwarty na taką opcję, ale to zależy od trenera.”

Share:

Dodaj komentarz