Matthijs de Ligt chce za wszelką cenę sięgnąć z Ajaksem po tytuły i ma nadzieje, że stanie się to w tym sezonie.

Młody kapitan Joden jest zdeterminowany do tego, aby przed opuszczeniem Amsterdamu wygrać tytuł. Już w tym okienku było bardzo głośno o odejściu defensora, co pewnie w przyszłym roku będzie już nieuniknione.

„W Ajaksie zawsze gra się o tytuły i jako zawodnik musisz do tego aspirować. Tak długo jak gram w Ajaksie, chcę wygrywać i nie inaczej będzie w tym sezonie.”

„Sporo się mówiło. Od czasu do czasu dostajesz jakąś informację i słyszysz plotki. Ja staram się jednak skupić na sobie i piłce oraz na tym jak stać się lepszym.” – dodał De Ligt.

Zdaniem Matthijsa, obecna selekcja Amsterdamczyków ma potencjał na osiąganie dobrych wyników.

„Nie powinniśmy się przeceniać, ale myślę, że jesteśmy w stanie sięgnąć po fazę grupową Ligi Mistrzów. Pokazaliśmy to w meczu ze Sturmem, ale oczywiście każda kolejna runda będzie trudniejsza.”

„Mecz ze Standardem będzie trudny. Być może uda nam się jednak zebrać o nich nieco więcej informacji, bo to drużyna z Belgii. Musimy być jednak dobrze przygotowani. Czy to atut, że pierwszy mecz gramy na wyjeździe? Nie wiem. Równie dobrze byłoby zapewnić sobie dobrą pozycję startową meczem u siebie.”

Share:

Dodaj komentarz