Matthijs de Ligt jest rozdarty i w tym momencie jego przyszłość w Ajaksie stoi pod ogromnym, ale to naprawdę ogromnym znakiem zapytania.

Defensor wzbudza zainteresowanie wielu klubów, a coraz to więcej rzetelnych źródeł podaje, że takie ekipy jak Barcelona czy Tottenham powalczą o piłkarza w lecie. Młody De Ligt nie chce obiecywać tego, że będzie dalej grał w Amsterdamie…

„Nigdy nie pomyślałbym, że to wszystko potoczy się tak szybko. Tak szybko do tego stopnia, że w wieku 24 lat trudno będzie grać w Ajaksie.” – powiedział Matthijs, który początkowo myślał o wyjeździe z kraju w wieku 24-25 lat.

„Rozum mówi mi, że muszą zrobić kolejny krok, ale serce podpowiada zostać w Ajaksie, a serce zawsze ma przewagę. Jeśli chodzi jednak o moją karierę, muszę patrzeć przede wszystkim na siebie i nie mogę pozwolić, aby umieścić Ajax nad sobą.”

De Ligt wskazuje, że motywacją dla niego na pewno nie będą pieniądze. Do odejścia mogą skłonić go inne czynniki.

„Jestem dobrze wykształcony i mam zabezpieczenie.” – dodał defensor ze świadomością, że wielu młodych graczy transferami chce pomóc rodzinie w trudnej sytuacji.

„Moja kariera będzie dla mnie najważniejsza. Następny krok musi być idealny na wszystkich poziomach – sportowym, finansowym i pod względem warunków życia. To co zarabiam w Ajaksie to suma dziwna w porównaniu z średnim dochodem. Zarabiam więcej niż wystarczająco.”

Share:

Dodaj komentarz