Matthijs de Ligt nie myśli o odejściu z Ajaksu. Młody defensor rozumie jednak, że ewentualnego transferu nie można wykluczyć z całą pewnością, ale na ten moment zakłada pozostanie w Amsterdamie.

„Jako gracz Ajaksu muszę zdobyć co najmniej jedno mistrzostwo kraju, a ten cel nie został jeszcze osiągnięty. Moją intencją jest, by stawiać karierę na pierwszym miejscu. Mam bardzo dobre uczucia związane z Ajaksem i myślę, że jest to odwzajemnione. Jako sportowiec oczywiście patrzę na swoją karierę. Jestem szczęśliwy w Ajaksie i mam nadzieję, że będę tutaj grał w następnym sezonie. Zobaczymy co się wydarzy” – powiedział Holender.

18-latek uważa również, że nie nadszedł jeszcze odpowiedni moment na opuszczenie Amsterdamu.

„Trzeba spojrzeć na swój rozwój i na to, co jest dla Ciebie najlepsze. Dla mnie w tym momencie jest to Ajax i jestem zadowolony z miejsca, w którym się znajduję. Dlatego chodzę z uśmiechem na twarzy każdego dnia. Trzeba dobrze wyczuć odpowiedni moment i ocenić każdy kolejny krok, ale to jeszcze mnie nie dotyczy” – stwierdził De Ligt w rozmowie z FOX Sports.

Nieoficjalnie mówi się, że defensor rozmawia z Mino Raiolą na temat ewentualnej współpracy. Nie potwierdza tego sam zawodnik.

„Moim przedstawicielem jest obecnie Barry Hulshoff, ale rozmawiamy z innymi agentami. Patrzymy na to, co może być dla mnie najlepsze, ale myślę, że jestem na tyle rozsądny i mogę też podejmować samodzielnie decyzje” – powiedział De Ligt.

Share:

Dodaj komentarz