Frenkie de Jong przyznaje, że Ajax nie znajduje się w najlepszej z możliwych sytuacji, ale nie chce jeszcze panikować i skreślać sezonu.

W niedzielę Joden przegrali wyraźnie z PSV, przez co przewaga mistrza kraju wzrosła już do pięciu oczek. Ajax popełnił serię błędów, co musiało ostatecznie skutkować porażką.

„Jeśli w tak krótkim czasie przegrywa się z PSV 3:0 to trudno to odrobić. Zaczęliśmy jednak ten mecz całkiem dobrze, grając pod presją i na ich połowie.” – powiedział De Jong, który z racji gry na obronie, miał swój spory udział przy bramkach rywali.

„Jeśli napastnik ma tyle miejsca i prowadzi akcję na takiej szybkości, praktycznie niemożliwe jest jego zatrzymanie, bo może pójść w każdą stronę. Mogłem się jednak lepiej spisać w tych sytuacjach. Myślę jednak, że takiego piłkarza jak Matthijs brakuje zawsze.”

Amsterdamczycy nie mogą się jednak załamywać, bo za nami dopiero sześć kolejek…

„Myślę, że musimy być pokorni. PSV jest pięć punktów nad nami, więc na ten moment spisują się lepiej. Musimy wygrywać swoje mecze, a dopiero potem się rozglądać. Nie sądzę, abyśmy byli teraz w pozycji, w której możemy mówić, że jesteśmy najlepsi.”

Share:

Dodaj komentarz