Frenkie de Jong to kolejny z graczy, który podkreślił jak ważne jest, aby Ajax zdobywał więcej bramek.

Amsterdamczycy nie mogą narzekać na brak goli, bo w ostatnich dwóch pojedynkach trafili do siatki aż dziewięć razy. Mimo tego i tak nie są pod tym względem najlepsi. Sam De Jong również chciałby w końcu trafić do siatki.

„o:4 w Heerenveen to dobry rezultat, ale mimo tego myślę, że powinniśmy starać się o więcej bramek, również przez wzgląd na ich różnicę. Czasami wydaje mi się, że wrzucamy wsteczny bieg w momencie, kiedy moglibyśmy bardziej naciskać rywala.”

„Sam chciałbym strzelać, ale to, że się nie udaje wyjątkowo mnie nie gryzie. Potajemnie szukam tej bramki, ale jeszcze się nie udało haha. Mój ostatni gol miał miejsce w domowym meczu przeciwko Go Ahead Eagles, prawie półtora roku temu. Oczywiście w ostatnim sezonie sporo grałem jako obrońca, ale w tym jako pomocnik również nie trafiłem do siatki. Z pewnością przydzie jeszcze na to czas.”

Kolejną okazję na gola, Frenkie będzie miał już we wtorek, kiedy na Arenie pojawi się Benfica Lizbona. Jaki jest cel na to spotkanie?

„Chcemy wygrywać wszystkie mecze na tym etapie sezonu. To prosta odpowiedź, ale tak po prostu jest. Musimy żyć od meczu do meczu, a kolejny rywal to właśnie Benfica.”

Share:

Dodaj komentarz