Frenkie de Jong w żadnym wypadku nie potwierdza sensacyjnych doniesień jakie przyniósł dzisiaj De Telegraaf.

Najlepiej poinformowany dziennik kraju, który jest z zresztą partnerem medialnym Ajaksu, poinformował dzisiaj w nocy, iż Frenkie de Jong przejdzie do Paris Saint Germain.

W porannym programie telewizyjnym, informacje z wielką dozą pewności potwierdził Mike Verweij. Dziennikarz jest pewien, iż kwota 75 milionów euro została uzgodniona i De Jong latem żegna się z Amsterdamem na rzecz Paryża.

„Nie ma porozumienia. Nic nie zostało jeszcze zadecydowane. Nie byłbym w stanie podjąć teraz takiej decyzji. W zimie na pewno nigdzie nie odchodzę.” – powiedział bohater całej sytuacji również na prośbę Telegraaf.

Również agent piłkarza zaprzecza jakoby porozumienie zostało osiągnięte. Jedno jest pewne, De Jong zostaje w Amsterdamie do lata.

Wszelkie słowa zawodnika jak i doniesienia trzeba na razie traktować z wciąż lekkim przymrużeniem oka. Niewykluczone, że słowa piłkarza mają tylko uspokoić kibiców oraz samych kolegów z zespołu, ale porozumienie faktycznie osiągnięto.

Równie niewykluczone jest to, że Ajax tą akcją chce zmusić do wejścia do gry inne kluby i zarobić na De Jongu więcej niż „tylko” 75 milionów.

Share:

Dodaj komentarz