Frenkie de Jong z wielkim uśmiechem na twarzy zameldował się w strefie wywiadów po meczu ze Standardem.

De Jong w meczu z Belgami ponownie miał okazję do gry w linii pomocy, z czego był oczywiście bardzo zadowolony. Wygrana 3:0 w Lidze Mistrzów również musi być ogromnym powodem do zadowolenia.

„To znacznie ułatwia rozmowę.” – zaczął De Jong.

„Zaczęliśmy od nałożenia na nich pressingu, zyskaliśmy kilka rzutów rożnych i gra mogła podobać się publiczności. Zaczęliśmy też lepiej grać w piłkę i zdobyliśmy dwa gole w pięć minut. Wtedy gra się jeszcze łatwiej, prawda?”

Forma Ajaksu była tak naprawdę wielką niewiadomą, bo w weekend w beznadziejnym stylu Ajax zremisował z Heraclesem. W meczu z Belgami wszystko było już jednak jak należy i do przerwy Amsterdamczycy prowadzili 2:0.

„Zagraliśmy dobrze, dynamicznie i musimy to utrzymać. Jeśli można, trzeba strzelić na 3:0 i to udało się zaraz po przerwie. Wtedy jest jeszcze lepiej. Pokazaliśmy dobry futbol, a grając tak, nie dajesz narzucić na siebie presji.”

Frenkie był również zadowolony ze współpracy z Daleyem Blindem. Dobra forma starszego kolegi cieszy, bo oznaczać to będzie, że De Jong prawdopodobnie na stałe zamelduje się w linii pomocy.

„Daley zagrał dobrze i jest w odpowiedniej formie, co jest dobre również dla mnie. Nie jest tak, że czuję się na tej pozycji źle, ale moje ambicje są w pomocy. W tym meczu mogłem być często przy piłce i sterować grą.”

Share:

Dodaj komentarz