Frenkie de Jong jest zadowolony z tego, że stał się w końcu zawodnikiem pierwszego składu Ajaksu, ale nie ukrywa, że wolałby grać w pomocy.

De Jong pełni obecnie rolę defensora, odpowiedzialnego za rozpoczynanie akcji Ajaksu. Zdarzają się jednak spotkania takie, w których Frenkie praktycznie nie jest w stanie pójść do przodu.

„Przeciwko Utrechtowi nie mogłem pójść mocniej do przodu, ale dzięki temu robiło się miejsce dla Matthijsa. Miałem mało miejsca i wtedy niewiele mogę zrobić. Wolę grać w pomocy. Wówczas futbol jest dla mnie ciekawszy. Jednak tak długo jak będę grał z tyłu, ale będę graczem pierwszego składu, jestem zadowolony.”

„Ludzie muszą jednak pamiętać, że jestem pomocnikiem, zanim przywykną do mnie w roli obrońcy. Ostatecznie jednak jestem graczem pierwszego składu i to dobre. W tym momencie nie ma dla mnie lepszego klubu niż Ajax. Gramy tutaj o mistrzostwo, to duży klub z dobrymi trenerami, obiektami i chęcią do tego, aby zawsze grać piłką. Myślę, że Ajax to najlepsze miejsce do rozwoju i muszę odwdzięczyć się za zaufanie.”

Jak już kilka razy wcześniej mówiliśmy, Ajax ma bardzo zmienny sezon i dobre mecze z dobrymi rywalami miesza słabymi występami jak ostatni w Utrechcie.

„Trudno było grać na takim boisku. Przeciwko Feyenoordowi zagraliśmy dobre spotkanie, ale nie najlepsze. Mieliśmy jednak bardzo dobrą serię i okres, w którym traciliśmy mało bramek, strzelaliśmy dużo i wygrywaliśmy. Jeśli jednak jesteś siedem punktów za liderem, to po prostu słabe.”

Share:

Dodaj komentarz