Dave Vos przejmuje Ajax U18

Oficjalnie: Nowym trenerem Ajaksu U18 został Dave Vos.

Kilka dni temu klub poinformował o pewnym zmianach w sztabie szkoleniowych. Van der Gaag został nowym asystentem Ten Haga, natomiast jego miejsce w roli szkoleniowca Jong Ajax zajął John Heitinga. Dziś dowiedzieliśmy się, kto przejmie dotychczasowe obowiązki Heitingi.

Nowym trenerem Ajaksu U18 został Dave Vos. 38-letni Holender od wielu lat pracuje w Ajaksie. W poprzednim sezonie był asystentem Van der Gaaga w Jong, a wcześniej samodzielnie prowadził młodzieżowe zespoły przez blisko 10 lat. Świetnie radził sobie jako opiekun Ajaksu U17, który pod jego wodzą wygrał między innymi prestiżowy turniej Future Cup.

Drużyna U18 jakiś czas temu zastąpiła ekipę U19, co ma związek z pewnymi strukturalnymi zmianami w systemie rozgrywek. U18 jest aktualnie najstarszym zespołem młodzieżowym.

Co ciekawe, asystentem Vosa został doskonale znany były piłkarz Ajaksu, Steven Pienaar. Wrócił on do klubu dwa lata temu, a ostatnio pełnił funkcję trenera młodzieżowego w akademii, skupiając się na wyszkoleniu technicznym.

Share:

Dodaj komentarz