Ajax Amsterdam oficjalnie poinformował dziś, że Danny Blind został mianowany na nowego członka Rady Nadzorczej. Nominacja zostanie poddana głosowaniu na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (BAVA) 23 kwietnia o godzinie 13:00.

Wyznaczenie Danny’ego Blinda wypełni wakat po odejściu Theo van Duivenbode, które miało miejsce kilka miesięcy temu. Na oficjalnej stronie klubu pojawił się również komentarz Leo van Wijka, który pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej.

„Po odejściu Theo van Duivenbode szukaliśmy odpowiedniego następcy. Chcieliśmy nowego członka, który szczególnie skupi się na aspektach piłkarskich. Ktoś, kto przyniesie odpowiednie doświadczenie, ale również będzie prawdziwym Ajaciedem, który doskonale zna klub. Byliśmy zachwyceni, gdy zwróciliśmy się do Danny’ego Blinda, a on wyraził swoje zainteresowanie. Danny w pełni spełnia kryteria, które przedstawiliśmy. Dlatego właśnie jestem szczęśliwy, że możemy nominować go jako kandydata.”

To będzie zupełnie nowa rola w Ajaksie dla Blinda, jednak w Amsterdamie pracował on już na bardzo wielu płaszczyznach. Holender był zawodnikiem Ajaksu, asystentem trenera oraz szkoleniowcem pierwszego zespołu, dyrektorem sportowym, dyrektorem akademii, trenerem zespołu U19 oraz dyrektorem technicznym.

Share:

Dodaj komentarz