Coraz więcej informacji pojawia się w kontekście transferu Frenkie de Jonga do FC Barcelony. Do plotek Mundo Deportivo dołączyła również hiszpańska MARCA.

Zdaniem tych mediów, Barcelona jest naprawdę zainteresowana usługami młodego pomocnika i jest skłonna wyłożyć na niego niemałe pieniądze. O ile informacje Mundo należałoby traktować z przymrużeniem oka, MARCA wydaje się podawać informacje bliższe prawdy.

Media donoszą, że Katalończycy byliby skłonni zapłacić za De Jonga 40 milionów euro. Problem jest jednak taki, że Ajax chce nie mniej niż 50 milionów, co może być kwotą, której Barca nie wyłoży. Skauting klubu ma się również skupić na poszukiwaniu alternatyw, na wypadek gdyby Ajax pozostał niezłomny i nie zszedł ze wspomnianej kwoty.

Czy Katalończycy mogą podwyższyć ofertę? Wydaje się, że tak, bo wczoraj okazało się, że Barcelona nie ściągnie w tym okienku Griezmanna. Francuz ogłosił, że zostaje w Atletico Madryt, a pieniądze jakie mistrz Hiszpanii miał za niego wyłożyć, może teraz wydać na innych graczy.

Przypomnijmy również, że wcześniej Mundo Deportivo informowało o zainteresowaniu graczem i tym, że Frenkie poinformował zarząd o chęci odejścia z Amsterdamu.

Share:

Dodaj komentarz