Mimo tego, że Erik ten Hag pozostanie na swoim stanowisku, jego posada nie jest tak pewna jak wielu sobie to wyobraża.

Menadżer otrzyma szansę prowadzenia Ajaksu w nowym sezonie, ale potrzebuje szybkiego sukcesu, bo w przeciwnym razie może pożegnać się z pracą.

Ten Hag pracuje w Amsterdamie już pół roku, ale w tym czasie nie zdołał do siebie przekonać nikogo. Ajax gra źle, kibice są niezadowoleni, piłkarze też i nic nie działa tak jak powinno.

Erik pracę na Johan Cruyff ArenA zacznie wkrótce z czystym kontem, ale Ajax potrzebuje sukcesów jak tlenu i kolejny brak europejskich pucharów będzie dla Ten Haga oznaczał pożegnanie się z Amsterdamem.

Jeśli wierzyć doniesieniom, to jak pracuje Ten Hag nie podoba się graczom. W związku z dziwnymi decyzjami menadżera, o odejściu z klubu mieli myśleć czy też dalej myślą Andre Onana, Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech czy Justin Kluivert.

Były menadżer Utrechtu nie potrafi się też zachować i stworzyć wokół siebie odpowiedniej atmosfery. Mike Verweij z Telegraaf przytacza tutaj przykład bardzo niefajnego zachowania Ten Haga. Po meczu Jong Ajax z MVV, Aaron Winter, Richard Witschge i Alfred Schreuder pojawili się w szatni, aby tam osobiście pogratulować Reizigerowi i jego drużynie. Ten Haga oczywiście zabrakło.

Trudny był również ostatni czwartek, kiedy odbywał się otwarty trening Ajaksu. Wielu młodych fanów Ajaksu około godziny 9:30 zameldowało się na De Toekomst, aby oglądać swoich ulubieńców. Dziesięć minut później niż planowano zabrzmiał głos spikera, po którym pojawili się piłkarze. Ku zaskoczeniu i rozczarowaniu wielu fanów, Joden nie udali się na boisko, ale do obiektów, gdzie Ten Hag zażądał 15 minutowego „treningu” za zamkniętymi drzwiami. Nie byłoby to może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niedzielny mecz nie miał już kompletnie żadnego znaczenia.

Ten Hag ma problem, bo chyba nie rozumie funkcjonowania takiego klubu jak Ajax. Obowiązki prasowe, sponsorskie i kibicowskie traktuje byle jak, nie mają one dla niego znaczenia i nie ma wielkiego szacunku dla innych pracowników De Toekomst.

Share:

Dodaj komentarz