Co może się wydarzyć?

Klaas-Jan Huntelaar opuścił Ajax, ale czy to jedyny ruch kadrowy w Amsterdamie tej zimy?

Pewne jest, że Huntelaar NIE zostanie zastąpiony przez żadnego innego napastnika. Jeszcze kilka dni temu mówiło się, że w miejsce 37-latka zostanie sprowadzony nowy gracz, ale Rada Nadzorcza miała rzekomo nie wyrazić zgody na to, aby wydawać kolejne pieniądze na napastnika. Ajax „problem” w ataku rozwiąże wewnętrznie przy pomocy Lassiny Traore i Briana Brobbeya.

Niewykluczone jednak, że Amsterdamczycy poszukają prawo nożnego środkowego obrońcy, a przynajmniej tak sugeruje Mike Verweij z De Telegraaf. Nie wiadomo jednak, o kogo dokładnie chodzi. Nie jest jasne, czy Ajaksowi zależy na piłkarzu doświadczonym, który z miejsca wejdzie do składu, czy też na kimś z potencjałem. W obu przypadkach byłoby to jednak zaskoczenie, bowiem niedawno kontrakt przedłużył Perr Schuurs, a w ostatnich dwóch meczach szansę otrzymał Jurrien Timber i wydaje się, że zdał test.

Freek Jansen z VI również nie wyklucza tego, że do Amsterdamu trafi ktoś nowy. Dziennikarz wspomina o obrońcy, ale również o pomocniku. Jansen sugeruje, że mecz z Feyenoordem otworzył niektórym oczy i pokazał, że ta selekcja i jej pomoc nie ma jednak tyle jakości, ile początkowo sądzono.

Dalej dość głośno mówi się o odejściu Quincy Promesa. Piłkarza chcą u siebie działacze Spartaka, ale żeby do transferu doszło, klub z Moskwy musi najpierw kogoś sprzedać. Ajax nie ma żadnego interesu w wypożyczeniu zawodnika i nie ma zamiaru tego robić. Przyszłość Holendra stoi więc w dalszym ciągu pod znakiem zapytania.

Share:

9 Responses to the post:

 • Lesley
  at 08:54

  Blind jest raczej nie do ruszenia przez pół roku. Ale czy nie widzą problemu to nie jest powiedziane. Dalej nie otrzymał oferty przedłużenia kontraktu więc być może w lecie obie strony pomyślą o rozstaniu. Aczkolwiek to nikogo nie usprawiedliwia, bo grać tak niepewnym Blindem non stop to niemal zabójstwo.

 • ekselo1989
  at 14:48

  W miejsce Erika tylko Brzęczek. Jeżeli Alvarez i Labyad wstaną pewnego dnia i coś im przeskoczy w głowie, to będziemy mieli zawodników, których będą nam zazdrościć wszyscy na świecie.

 • S Radek
  at 17:57

  Lesley przecież Blind ma kontrakt do połowy 2022, Twój optymizm jest przedwczesny.

  Pewne wybory Ten Haga są niestey zupełnie niezrozumiałe. Blind to straszny parciarz, TH się upiera przy nim dlatego, że grał Man Utd i jest doświadczony, to jedyne wytłumaczenie.

  Ściągnęli Alvareza na środek obrony, wszyscy go skreślacie, ale gość tak na prawdę nie dostał nigdy szansy regularnej gry w obronie. To samo było z Marinem, kilka meczów niecałych i żelazna ławka.

  Teraz to samo jest z Martinezem, a to bardzo ciekawy gracz.

  Ten Haag ma niestety talent to niszczenia niektórych graczy swoją konsekwencją w ich pomijaniu i brakiem rotacji.

  Boli odejście Botmana. Jak takiemu obrońcy pozwolono odejść ??? Chłopak ze stali i po pół sezonu w Lille ma grać w Liverpoolu. Kombinują z jakimiś delikatnisiami jak partacz Blind (blady cień swojego ojca), Timber (bez wzrostu) czy kupują Pierre, żeby wypożyczyć (po co, na co ten gość?).

  Ajaxowi trzeba twardych, silnych obrońców, coś jak Stam był czy Alex z Psv, albo nie szukając daleko chociażby Dr Ligt, co walą cegły do bramy przy różnych i potrafią przyblokować.

  Teraz znowu dyskusja kogo kupić ? Nie wiem dlaczego nie kontynuują tematu Pyerre z Gremio. W tym momencie jeden z najlepszych młodych rozgrywających w Ameryce Południowej. Dawali ponoć 20 mln i temat stanął. Po sezonie może odejść Gravenberch i się obudzą wtedy z ręką w nocniku. Już trzeba szukać zastępcy.

  Transfer Brennera to niezła opcja ale jeśli Promesa puszcza, co będzie trudne. Szkoda mi gościa, byłem fanem tego transferu ale wyraźnie się pogubił i nie bardzo widać, aby coś się miało zmienić.

  Ogólnie w ostatnich meczach mają dużo farta, bo i mecz z Twente i mecz z Feye pokazał, że mogli przegrać oba te spotkania.

  Obecnie Ten Haag to mi trochę Brzęczka przypomina w kadrze, niby jakoś się kręci, w zlym stylu ale coś tam wygrywa, ale przy mocnych rywalach zaczynają sie schody. LM w tym sezonie to pokazała dobitnie.

  • Lesley
   at 18:30

   S RADEK
   Wiem, że kontrakt ma dłużej, ale w lecie 2021 roku jeśli nie przedłuży będzie to ostatni moment w zasadzie żeby go sprzedać. Sam Blind mówi od dawna, że chce przedłużyć, a reakcji na to brak.
   Ogólnie to w wielu aspektach się zgadzam, ale już naprawdę nie przesadzajmy z tym Blindem, bo on po powrocie był doskonałym graczem. Wszystkie braki fizyczne nadrabiał głową i naprawdę był liderem. Po tej akcji z sercem niestety się skończył. Ale nieuczciwe jest krytykowanie go w ten sposób.

   Alvareza na obronie nikt nie skreśla. Sam bym go tam spróbował, ale w pomocy już nim rzygam i nie da się tego chłopa oglądać. Drewno bez wizji i pomysłu.

   • johanek85
    at 18:47

    Alvarez nadaje się tylko na obronę, jest za mało kreatywny na pomocnika.

    Martinez do gracz bardziej uniwersalny, ale z jakiegoś powodu Ten Hag z niego zrezygnował całkiem.

    Blind miał jeden dobry sezon, ale wtedy wszyscy mieli. Aktualnie jest słabiutki i nie zwalałbym na serce. Miał formę życia a trrzt wrócil na swój normalny przeciętny poziom, który prezentował już podczas pierwszej przygody swojej w pierwszej drużynie Ajaxu.

    Bawi mnie też strach Ten Haga przed Tadicem 🙂 wygląda to trochę tak jakby bał się posadzić Tadica na ławce. Trochę taka święta krowa w Ajaxie, mimo mojej całej sympatii do niego, a że formę życia ma za sobą każdy widzi.

    Mi się w meczach z Twente bardzo podobał Menig, gość na lewym skrzydle gra świetnie. Mógłby być ciekawy transfer…ale nie sądzę aby nim się zainteresowali, na Transfermarkt gość jest wyceniany na 650 tys euro 🙂 Na pewno dużo lepsza opcja na zmiennika niż przepłacony Labyad, który jest wart na moje około 1 miliona euro max.

 • Dodaj komentarz