Zdaniem Telegraph (nie mylić z De Telegraaf), Manchester City obserwował wczoraj Matthijsa de Ligta i podejmie starania o jego transfer.

Przedstawiciele nowego mistrza Anglii byli obecni na Arenie w trakcie wczorajszego meczu z VVV Venlo. City reprezentowali między innymi dyrektor techniczny Txiki Bergiristain.

Zdaniem tego samego źródła, Ajax oczekuje za De Ligta kwoty minimum 58 milionów euro i za taką kwotę młody Holender mógłby opuścić Amsterdam. Matthijs budzi jednak zainteresowanie większej ilości klubów na czele z Barceloną, Tottehamem czy Arsenalem. W lecie o jego podpis walka może być więc zacięta.

Czy De Ligt może tego lata opuścić Ajax? Wiele zależeć będzie od samego zawodnika, który już od dłuższego czasu nie chce dawać deklaracji co do swojej przyszłości. Niewykluczone, że defensor zdecyduje się na wyjazd.

Marc Overmars podkreślił, że nie chce aby niektórzy zawodnicy opuścili klub w lecie, ale taką śpiewkę słyszymy niemal co roku. Jeśli w Amsterdamie pojawi się oferta w okolicach wspomnianej wyżej kwoty, De Ligt prawdopodobnie pożegna się z klubem.

Share:

Dodaj komentarz