Brobbey: Zamierzam zostać

Brian Brobbey nie krył swojego szczęścia po debiucie w pierwszym zespole Ajaksu.

18-letni napastnik w spotkaniu z Fortuną Sittard pojawił się na boisku w drugiej połowie i po kilku minutach wpisał się na listę strzelców.

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu debiutu i bramki. Byłem ustawiony bliżej drugiego słupka i miałem przeczucia, że piłka w końcu może do mnie trafić. To oczywiście nie jest mój najpiękniejszy gol, ale bardzo ważny i z pewnością go zapamiętam. Mam ogromną nadzieję, że to dopiero początek” – powiedział Brobbey w rozmowie z FOX Sports.

„Rozmawiałem z Erikiem ten Hagiem. Dał mi wiele wskazówek. Między innymi powiedział, że muszę popracować nad swoją kondycją, by zachować siły na pełne 90 minut. Wtedy moja szansa miała nadejść. Zacząłem więc nad tym pracować.”

Napastnik został także zapytany o sytuację wokół jego kontraktu. Wielu młodych graczy w ostatnich tygodniach przedłużyło swoje umowy, nie zrobił tego jeszcze Brobbey. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

„Rozmowy na temat kontraktu idą w dobrym kierunku. Oczywiście, że zamierzam zostać w Ajaksie na dłużej, więc zakładam, że wszystko będzie w porządku. Jestem bardzo blisko podpisu pod nową umową, zaliczenie debiutu nie było konieczne, by mnie do czegoś przekonywać” – wyjaśnił Holender.

Share:

Dodaj komentarz