Brobbey wróci natychmiast?

W mediach pojawiają się plotki, jakoby Brian Brobbey mógł bardzo szybko wrócić do Ajaksu.

Plotki te nie są wyssane z palca, bo na konferencji prasowej sam Erik ten Hag wspomniał o możliwości wykupu piłkarza. Jeśli takowa by istniała, menadżer byłby nią bardzo zainteresowany.

Dobrze poinformowany Mike Verweij donosi, iż Brobbey jest coraz mniej zadowolony ze swojego transferu do RB Lipsk. Młody napastnik podpisał kontrakt w klubie, kiedy menadżerem był tam jeszcze Nagelsmann. Dodatkowo z Lipskiem w konflikcie pożegnał się dyrektor sportowy – osoba bezpośrednio odpowiedzialna za jego transfer.

Oficjalnie nikt nie przyzna tego, że rozważa się różne opcje. Oficjalnie Lipsk czeka na transfer piłkarza, a sam Brobbey mówi otwarcie o wyjeździe do Niemiec. Nieoficjalnie jednak obie strony rozglądają się za możliwymi rozwiązaniami tej sytuacji.

Jeśli Ajax odkupiłby teraz piłkarza za kwotę około 5-10 milionów euro, nikt nie ma raczej wątpliwości, że w okresie 2-3 lat ten transfer zwróciłby się 3 lub 4-krotnie. Gdyby tak się stało, Joden dokonaliby jednego z najbardziej spektakularnych ruchów transferowych na rynku.

Share:

6 Responses to the post:

 • ekselo1989
  at 04:30

  Facet zdezerterował. Jego agent przytulił dobry profit za podpisanie kontraktu i teraz ma wrócić, bo mu się tamten projekt nie spodobał i Ajax ma być narażony na koszty transferu i ponowne podpisanie z nim umowy ku_wa ? Czy ja to dobrze rozumiem?

 • mhekwei
  at 10:35

  Tak to jest jak się ucieka na wolnym transferze. Lipsk w razie czego niewiele traci, więc Brianek może się spodziewać dosłownie wszystkiego. Może otoczą go tam opieką, obdarzą zaufaniem, a on sam wyrośnie na gwiazdę Bundesligi. Równie dobrze mogą go jednak wypożyczać parę lat po całej Europie, a na koniec skasować na nim kilkanaście baniek.

  Ajax może zminimalizować takim transferem straty, a przy okazji pokazać, że lepiej dba o swoich zawodników, niż to robią ich agenci.

 • Dodaj komentarz