Brenner zaoferowany Ajaksowi

Sao Paulo zaoferowało Ajaksowi transfer 20-letniego napastnika Brennera.

Być może Ajax otrzymał właśnie okazję, o której mówili Marc Overmars i Erik ten Hag. 20-letni Brenner jest obecnie najlepszym strzelcem ligi brazylijskiej, ale mimo tego klub jest gotów do sprzedania go. Sao Paulo od dawna boryka się z problemami finansowymi i sprzedaż graczy jest najlepszą drogą do rozwiązania takich problemów.

Napastnik w styczniu skończy 21 lat, a jego obecna wartość szacowana jest na 12 milionów i taką też kwotę chciałoby za niego otrzymać Sao Paulo.

Decyzja należy jednak w 100% do Ajaksu. Klub z Amsterdamu nie może jednak długo zwlekać, bo inne kluby również chciałyby mieć tego zawodnika u siebie. Sam gracz jak i jego agent uważają Ajax za interesującą opcję, co pewnie ma związek z wcześniejszymi, udanymi transferami Neresa i Antonego.

AKTUALIZACJA:

Temat młodego Brazylijczyka nie ucichł i w sprawie zaczęło się wypowiadać coraz więcej osób. Zdaniem dziennikarzy z Brazylii nie doszło do żadnej propozycji i młody napastnik nie został Ajaksowi zaoferowany.

Jeden z włoskich dziennikarzy jest jednak zdania, że Ajax prowadzi zaawansowane rozmowy z Sao Paulo. Amsterdamczycy mieli już złożyć ofertę w wysokości 10 milionów + bonusy, ale brazylijski klub chce otrzymać więcej. Nie wiadomo ile w tym prawdy i czy wspomniana wczoraj kwota 12 milionów faktycznie jest prawdziwa. Jeśli Sao Paulo faktycznie chce otrzymać za napastnika takie pieniądze, a Ajax jest zainteresowany, osiągnięcie porozumienia nie powinno być problemem.

Share:

3 Responses to the post:

  • ekselo1989
    at 11:00

    Podobno Juventus, Milan, Lazio i PSG ustawiły się po niego w kolejce, a Arsenal już miał zacząć jakieś rozmowy. Same niepotwierdzone plotki, ale nie nastawiałbym się na transfer.

  • Dodaj komentarz